A-Z Tape Dynamiczne wsparcie biodra

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

A-Z Tape Dynamiczne wsparcie biodra

Post autor: admin. med. »

A-Z Tape Dynamiczne wsparcie biodra to wyrób medyczny w formie taśmy kinezjologicznej, wskazany w celu zmniejszenia siły mięśni bioder w wyniku bólu, osłabienia lub kontuzji u osób dorosłych. Produkt hipoalergiczny, nieograniczający swobody ruchu.

Skład:
Opakowanie zawiera dwa paski wykonane z tkaniny bawełnianej z 5% domieszką spandeksu. Taśmy z hipoalergicznym klejem akrylowym. Nie zawiera lateksu, nie zawiera substancji lekowych.

Działanie:
A-Z Tape Dynamiczne wsparcie biodra to wyrób medyczny w postaci taśmy kinezjologicznej, która aplikowana na bolące miejsce na ciele skutecznie przyspiesza powrót do zdrowia w przypadku odczuwania bólu powodowanego nadwyrężeniem, bądź urazem mięśni. Taśma doskonale zmniejsza siłę mięśni biodra, które stanowią podstawę jego stabilności, a ich dobra kondycja jest gwarantem swobody ruchów. Produkt wykonany z hipalergicznego materiału, nie zawiera żadnych substancji farmakologicznych.

Sposób użycia:
Opakowanie zawiera dwa paski. Oba paski przecinamy w poprzek na pół, plaster naklejamy bezpośrednio na miejsce bólu. Osoba oklejana staje na lekko ugiętych nogach, środek taśmy rozciągamy do 75% i naklejamy wzdłuż, między punktami odpowiadającymi godzinie 2 i godzinie 8 – bazy mocujemy bez napięcia. Drugi pasek nakładamy w ten sam sposób, lecz rozciągamy go wzdłuż, między punktami odpowiadającymi godz. 10 i godz. 4 Trzeci pasek naklejamy z takim samym napięciem wzdłuż, między punktami odpowiadającymi godz. 6 i godz. 12

Zasady ogólne
1.Należy pamiętać, aby naklejać taśmę na skórę oczyszczoną i osuszoną, a tam gdzie to konieczne - także wygoloną.
2.Plastry naklejamy zgodnie z instrukcją, a po naklejeniu pocieramy je w celu aktywowania kleju.
3.W przypadku konieczności przecięcia taśmy używamy ostrych nożyczek i pamiętamy, aby zaokrąglić rogi - dzięki temu taśma się nie strzępi i nie zadziera.
4.Niektóre opakowania zawierają paski w kształcie "wachlarza". Przed aplikacją należy rozciąć końcówki ramion.
5.Końcówki taśmy (tzw. bazy) naklejamy zawsze z zerowym napięciem.
6.Napięcie paska odmierzamy w sposób następujący: rozciągamy go maksymalnie, a potem stosownie do potrzeb odpuszczamy. Jeśli odpuścimy mniej więcej o 1/4, napięcie będzie wynosić 75%, jeśli o 1/2 - 50%, jeśli o 3/4 - 25%.
7.Aplikując taśmę, pamiętamy o tym, aby nie dotykać kleju.
8.Taśmę nosimy maksymalnie przez 5 dni.
9.Z naklejoną taśmą A-Z Tape możemy się kąpać, pamiętajmy jednak, aby dokładnie spłukać z niej mydło czy szampon.
10.W przypadku wystąpienia objawów alergicznych taśmę należy niezwłocznie zdjąć, a w sytuacji nieustąpienia symptomów przez kilka dni - zgłosić się do lekarza.
11.Do oklejania karku, pleców, ramion, łokci i nadgarstków wymagana jest obecność drugiej osoby.
Załączniki
A-Z-Tape-Dynamiczne-wsparcie-biodra.jpg
A-Z-Tape-Dynamiczne-wsparcie-biodra.jpg (3.65 KiB) Przejrzano 561 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post