Akademia Umysłu. UCZEŃ EDU - Multimedialny system do wspomagania rozwoju pamięci

Książki dla lekarzy,studentów,pacjentów pomocne w poznaniu leczenia i chorób
Asystentka

Akademia Umysłu. UCZEŃ EDU - Multimedialny system do wspomagania rozwoju pamięci

Post autor: Asystentka »

Akademia Umysłu. UCZEŃ EDU - Multimedialny system do wspomagania rozwoju pamięci i koncentracji wraz ze scenariuszami zajęć (wielostanowiskowy program komputerowy)

to zestaw sześciu programów multimedialnych wraz z Zeszytami Metodycznymi, do realizacji zajęć rozwijających pamięć, koncentrację i szybkie czytanie w szkołach podstawowych.

Wszystkie ćwiczenia zawarte w programach zostały wyposażone w opcje pozwalające dostosować je do wieku i możliwości każdego ucznia. Ćwiczenia prezentowane są w formie rozbudowanych interaktywnych gier, z których każda ma wiele poziomów trudności. Ponadto nauczyciel może także zmieniać, czy regulować takie parametry, jak np.: czas ekspozycji zadania, ustalić liczbę pokazywanych elementów, kolorów czy figur, a także skrócić i wydłużyć czas na odpowiedź.

Załączone do pakietu profesjonalnie opracowane Zeszyty Metodyczne (oddzielnie edukacja wczesnoszkolna i szkoła podstawowa klasy 4-6) uwzględniają potrzeby edukacyjne wszystkich uczniów. Stanowią idealny materiał do prowadzenia zajęć, a także inspirację dla twórczych nauczycieli. Opisują cel i przebieg każdych zajęć oraz krok po kroku wspierają nauczyciela w pracy nad rozwojem dzieci i młodzieży. Dodatkowo pakiet zawiera specjalny Zeszyt Metodyczny z gotowymi scenariuszami szkolnych konkursów oraz nagrody motywujące dzieci do osiągania lepszych wyników.

Pakiet jest idealny zarówno do pracy indywidualnej przy stanowiskach komputerowych, jak i prowadzenia zajęć grupowych z rzutnikiem lub tablicą multimedialną.

Wprowadzenie do szkół gier - jako narzędzi edukacyjnych jest nie tylko formą ćwiczenia umysłu, ale przekłada się na zwiększenie motywacji uczniów do nauki! Uczniowie chętniej uczą się tego, czym są zainteresowani oraz kiedy są pozytywnie motywowani.

Jaki jest cel zajęć?

Celem Akademii Umysłu®Uczeń EDU jest wspomaganie uczniów w procesie nauczania poprzez wskazanie im właściwych sposobów na skuteczną naukę. Zakłada ponadto pomoc uczniom z trudnościami w nauce, jak i wsparcie rozwoju tych, którzy przejawiają wyjątkowe zdolności.

Poprzez kreatywne i ciekawe techniki i ćwiczenia zawarte w programach uczniowie I oraz II etapu edukacyjnego, do których skierowana jest ta seria, będą mogli skutecznie rozwijać m.in. umiejętności myślenia, zapamiętywania , kojarzenia i koncentracji uwagi, tak niezbędne zarówno w szkole, jak i na co dzień!

Dzięki zawartych w programach atrakcyjnych grach komputerowych
dzieci uczą się wytrwałości - tak bardzo istotnej w trakcie nauki szkolnej
oraz umiejętności doprowadzania rozpoczętych zadań do końca.
Dla kogo jest przeznaczony pakiet?

Akademia Umysłu® Uczeń EDU skierowana jest do wychowawców, nauczycieli i terapeutów, jako wsparcie i inspiracja w procesie nauczania. Pakiet może być wykorzystywany zarówno podczas zajęć indywidualnych, jak i grupowych, takich jak:

- godziny pracy nauczycieli wynikające z KN (godziny karciane)
- zajęcia wyrównawcze
- zajęcia w świetlicy
- zajęcia w bibliotece
- zajęcia organizowane w szkole i poza szkołą (np. w czasie ferii, kolonii, zimowisk)

Pakiet może być także wykorzystywany do ponoszenia umiejętności posługiwania się technologią informacyjną w czasie zajęć lekcyjnych, np. komputerowych, a także w trakcie zdobywania wiedzy w zakresie innych bloków tematycznych.

Dzięki uniwersalności ćwiczeń programy mogą być wykorzystywane w pracy pedagogicznej i terapeutycznej przez wielu specjalistów.

Co zawiera pakiet Akademia Umysłu® Uczeń EDU?

- 6 programów zawierających blisko 100 kreatywnych ćwiczeń edukacyjnych
- 6 Zeszytów Metodycznych dla I i II etapu edukacyjnego zawierających gotowe scenariusze zajęć
- Zeszyt Metodyczny z do przeprowadzenia konkursów : "Mistrz Koncentracji", "Mega Pamięć","Super Umysł"
- bogaty zestaw nagród motywujących uczniów do ćwiczeń (dyplomy, naklejki, zakładki do książek)
- licencja wielostanowiskowa na 15 stanowisk z możliwością dokupienia dodatkowych

Seria Akademia Umysłu® zdobyła główna nagrodę w IX. edycji Konkursu „ Świat przyjazny dziecku” organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Zalecane wymagania sprzętowe:
System: Windows XP/Vista/7/8, Procesor: 1,5 GHz, RAM: 1 GB, Wolne miejsce na dysku: 1 GB, Karta graficzna: 256 MB, Minimalna rozdzielczość: 1024x768, Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX, Inne: Port USB.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post