Alternatywa dla niemieckich leków przeciwzapalnych i przeciw

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
nor
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2016, o 10:55

Alternatywa dla niemieckich leków przeciwzapalnych i przeciw

Post autor: nor »

Bardzo proszę o pomoc. Czy ktoś jest w stanie polecić alternatywy (podobny skład) dla niemieckich leków dostępne w Polsce (nie na receptę)?

- colon guard
- aminoplus immun
- Aminoplus Glutaminn, Adamin G.
- Myrrhinil intest
- Symbioflor I, II, Mutaflor

Całość tekstu:

Sugestie terapeutyczne
Działania przeciwzapalne
Niezależnie od przyczyny podwyższonych markerów zapalnych należy podjąć działania zmierzające do wyleczenia stanów zapalnych śluzówki. Zgodnie z najnowszymi badaniami najbardziej wskazane jest w takiej sytuacji podawanie fosfatydylocholiny (czyli lecytyny) z odpowiednimi dodatkami jak np. niemiecki colon guard, który poprzez stabilizację i regenerację śluzówki prowadzi do odbudowania w pełni funkcjonalnej bariery śluzówki.
Również aminokwasy (glutamina, arginina, lizyna i metionina) wspomagają gojenie się ran śluzówki i jej rekonstrukcję (np. aminoplus immun). Jako, że bezpośrednim pożywieniem dla komórek śluzówki jest glutamina, jest ona dobrym i sprawdzonym środkiem przeciwdziałającym zarówno zapalnym podrażnieniom śluzówki, jak i syndromowi „leaky gut” („nieszczelne jelito”). Znane preparaty to np. Aminoplus Glutamin, Adamin G.

Terapia przeciwgrzybiczna
Wykryto fakultatywnie patogenne drożdże (Candida albicans) w lekko podwyższonych ilościach. Zakres działań terapeutycznych zależny jest od ilości patogenów, symptomów klinicznych oraz obecnością czynników sprzyjających infekcji. W przypadku niewielkich ilości zarodników, przy występowaniu objawów klinicznych lub występowaniu czynników predyspozycji (schorzenia nowotworowe, cukrzyca, deficyty immunologiczne, stany zapalne jelita, czynniki jatrogenne: cytostatyki, środki immunosupresywne, antybiotyki), stosuje się lokalnie działające antymykotyki. W pozostałych przypadkach wystarczają zazwyczaj roślinne antymykotyki, jak np. Myrrhinil intest, czosnek niedźwiedzi lub nasturcja.

Terapia mikrobiologiczna
Przesunięcia w obrębie mikroflory mogą wynikać z niewystarczającej aktywność immunologicznej błony śluzowej (MIS). Poprzez terapię mikrobiologiczną preparatami, które zawierają żyjące bakterie (Symbioflor I, II, Mutaflor) albo nieaktywne (Prosymbioflor) można aktywować MIS. Preparaty z żyjącymi szczepami dają z zasady silniejszy efekt terapeutyczny niż te z nieaktywnymi.
dimedicus

Re: Alternatywa dla niemieckich leków przeciwzapalnych i prz

Post autor: dimedicus »

nor pisze:colon guard
Colon C
nor pisze:aminoplus immun
Biostymina
Echinacea-ratiopharm
Echinacea comp. forte SN
Echinasal
Engystol
nor pisze:Aminoplus Glutaminn, Adamin G.
oba to:
L-glutamina
nor pisze:Myrrhinil intest
Może być Colon C, Debutir, ALINESS Naturalny Młody Jęczmień jest tego wiele,wystarczy powiedzieć w aptece
nor pisze:Symbioflor I, II, Mutaflor
To synbiotyki i probiotyki też jest ich wiele,najbardziej zbliżony do Mutaflor(typowego odpowiednika nie ma w Polsce) jest Sanprobi IBS i Sanprobi Formula
nor
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2016, o 10:55

Re: Alternatywa dla niemieckich leków przeciwzapalnych i prz

Post autor: nor »

Bardzo dziękuję, mam jednak pytanie co do pierwszego. Jest "(...) fosfatydylocholiny (czyli lecytyny) z odpowiednimi dodatkami jak np. niemiecki colon guard" a w składzie Colon C nie widzę niczego takiego :(
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post