Amlozek na układ sercowo naczyniowy, obniżenie ciśnienia tęt

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

Amlozek na układ sercowo naczyniowy, obniżenie ciśnienia tęt

Post autor: admin. med. »

AMLOZEK tabletki

AMLOZEK to preparat oddziałujący na układ sercowo naczyniowy, który zmniejsza zapotrzebowanie serca na tlen, rozszerza tętniczki wieńcowe i obniża ciśnienie tętnicze krwi. Stosowany jest głównie w leczeniu nadciśnienia tętniczego.

Skład:
amlodypina (amlodipinum)

Wskazania:
Preparat może być używany w monoterapii oraz w skojarzeniu z innymi lekami. Stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego, chorobie niedokrwiennej serca wywołanej zwężeniem naczynia i skurczem naczynia.

Działanie:
Preparat jest antagonistą wapnia z grupy pochodnych dihydropirydyny. Amlodypina zatrzymuje transport jonów wapniowych do komórek mięśni gładkich naczyń krwionośnych i komórek mięśnia sercowego. Ma działanie przeciwnadciśnieniowe poprzez bezpośredni wpływ rozkurczający na mięśnie gładkie naczyń. Niweluje niedotlenienie mięśnia serca dwoma sposobami: rozszerza duże tętnice i tętniczki wieńcowe zarówno w obszarach niezmienionych, jak i zmienionych w skutek niedokrwienia - działanie to zwiększa zaopatrzenie w tlen u chorych ze skurczem naczyń wieńcowych; rozszerza tętniczki obwodowe, pomniejszając w ten sposób całkowity opór obwodowy - bowiem częstość skurczów serca pozostaje niezmieniona działanie to redukuje zużycie energii przez mięsień sercowy i jego zapotrzebowanie na tlen.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na amlodypinę, inne pochodne dihydropirydyny lub którąkolwiek substancję pomocniczą

Dawkowanie Amlozek:
Doustnie. Standardowa dobowa jednorazowa dawka zawiera 5 mg na dobę. Nie należy przekraczać maksymalnej dobowej dawki 10 mg. Równoczesne zażywanie tiazydowych leków moczopędnych, ß-adrenolityków, inhibitorów ACE nie wymaga modyfikowania dawki amlodypiny. Przed zastosowaniem leku zaleca się konsultacje z lekarzem i ustalenie ewentualnej indywidualnej dawki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post