Antykoncepcja po ellaOne bez recepty

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
Asystentka

Antykoncepcja po ellaOne bez recepty

Post autor: Asystentka »

EllaOne jest doustnym środkiem antykoncepcyjnym, który można zastosować do 5 dni (120 godzin) po stosunku. Tabletka ta zapobiega zapłodnieniu i stosuje się ją jednorazowo w nagłych przypadkach. Lek ten powoduje zagęszczenie śluzu produkowanego przez szyjkę macicy oraz powstrzymanie owulacji. Substancją czynną tabletki EllaOne jest Ulipristali acetas, czyli octan uliprystalu.
Działanie tabletki ellaOne

Tabletka ta powoduje zahamowanie lub opóźnienie uwolnienia jajeczka do zapłodnienia. Ma wpływ na aktywność progesteronu, czyli naturalnie występującego hormonu płciowego wydzielanego przez jajniki. Octan uliprystalu zastosowany nawet bezpośrednio przed owulacją jest w stanie opóżnić pękanie pęcherzyków przez co najmniej 5 dni. W przypadku gdy wystąpiła już owulacja środek ten nie jest skuteczny. Tabletka EllaOne nie zawsze zapobiega ciąży (98% skuteczności).
Zastosowanie tabletki ellaOne

Lek EllaOne występuje w postaci białej pojedynczej tabletki w dawce 30 mg. Należy ją zastosować doustnie w przeciągu 5 dni (120 godzin) od stosunku płciowego bez prezerwatywy lub gdy stosowany środek antykoncepcyjny zawiódł. Nie należy zażywać jej później. Nie powinna być traktowana jako zastąpienie stałej metody antykoncepcyjnej. Tabletkę można przyjąć podczas posiłku, na czczo i w dowolnym etapie cyklu menstruacyjnego. Jednym z częstych skutków ubocznych leku są wymioty, jeżeli wystąpią w przeciągu 3 godzin od zażycia tabletki należy pilnie skontaktować się z lekarzem. W przypadku gdy cykl miesiączkowy się opóźni lub w razie wystąpienia objawów ciąży przed zażyciem tabletki należy wykluczyć ciążę. Po zastosowaniu tabletki trzeba liczyć się, że krwawienie miesiączkowe może zostać opóźnione lub przyspieczone.
Przeciwwskazania do brania leku ellaOne

Bezwzględne przeciwskazania: ciąża (może mieć niekorzystny wpływ na jej przebieg), karmienie piersią (nie jest wskazane przez 1 tydzień od zażycia), zaawansowane choroby wątroby, uczulenie na składnik aktywny leku. Tabletka EllaOne może być mniej skuteczna gdy stosuje się ją z niektórymi lekami: na HIV, na padaczkę, na infekcje grzybicze i bakteryjne, z lekami ziołowymi ( dziurawiec zwyczajny). Lek EllaOne może mieć niewielki wpływ na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn z uwagi na występujące działania niepożądane (zawroty głowy, zaburzenia wzroku). EllaOne jest antykoncepcją zastępczą i powinna być stosowana w nieprzewidywanych przypadkach. Nie należy jej stosować więcej niż jedną tabletkę na cykl miesiączkowy. Po zastosowaniu tabletki przed następnym stosunkiem seksualnym, który odbył się w krótkim czasie, należy zabezpieczyć się mechaniczną metodą antykoncepcyjną (prezerwatywa), gdyż EllaOne nie zadziała.
Czy zażycie tabletki ellaOne koliduje z inną metodą antykoncepcji?

Zażycie tabletki EllaOne nie koliduje z kontynuowaniem przyjmowania hormonalnych produktów antykoncepcynych tj np. tabletek antykoncepcyjnych. Jednocześnie zaleca się, do czasu rozpoczęcia następnej miesiączki, stosowanie mechanicznych metod antykoncepcji np. prezerwatyw. Wzrost masy ciała lub wskaźnika masy ciała (BMI), może ograniczać skuteczność działania tabletki EllaOne. Jednak badania w tym zakresie nie są dostatecznie przekonywujące, dlatego też nadal zaleca się ich stosowanie wszystkim kobietom bez względu na masę ciała.
Możliwość występowania skutków ubocznych

Częste działania niepożądane: uczucie dyskomfortu w brzuchu, mdłości, wymioty, bóle, zawroty głowy, zmęczenie, bolesne miesiączkowanie, bóle miednicy, bóle mięśni i pleców, zgaga, wrażliwość piersi, wahania nastroju, infekcje gardła i nosa, infekcje dróg moczowych

Niezbyt częste działania niepożądane: zaburzenia emocjonalne, depresja, lęki, senność, uderzenia gorąca, krwawienie, pieczenie, swędzenie i upławy pochwy, ból piersi, zaburzenia popędu seksualnego, zaburzenia widzenia, zaburzenia miesiączkowania, zmiany skórne, migrena, biegunka, suchość w ustach

Rzadkie działania niepożądane: bóle zębów i dziąseł, wzmorzone pragnienie, swędzenie narządów płciowych, dyskomfort podczas stosunku, omdlenia, zaburzenia smaku, wahanie temperatury ciała, gorączka, kaszel,przekrwienie błony śluzowej nosa
Jak bezpiecznie zamówić ellaOne bez recepty online?

Z pomocą przychodzi nasz serwis. Dzięki współpracy z apteką w Londynie proces jest całkowicie uproszczony i bezpieczny. Jedyne co trzeba zrobić to wybrać odpowiednią dawkę ellaOne i przejść do wypełnienia formularza medycznego. Jest to forma konsultacji medycznej online. Opierając się o informacje zawarte w kwestionariuszu, lekarz wystawia receptę, jeżeli uzna, że tabletki ellaOne nie zagrażają życiu lub zdrowiu pacjentki. Następuje realizacja zamówienia i wysyłka leku. Większość zamówień dostarczanych jest w ciągu 24 godzin w dni robocze.
Załączniki
ellaone.jpg
ellaone.jpg (17.54 KiB) Przejrzano 679 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post