Badanie włosa, analiza pierwiastkowa włosów

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
admin. med.

Badanie włosa, analiza pierwiastkowa włosów

Post autor: admin. med. »

Dlaczego analiza włosa, a nie krwi?

Analiza pierwiastkowa włosa jest testem laboratoryjnym określającym ilość pierwiastków we włosach. Pierwiastki we włosach są bardziej stężone niż w surowicy krwi (średnio 50 razy), np. ilość wapnia we włosach jest ok. 200 razy większa niż we krwi, a magnezu 30 razy. Udowodniono, że zachodzi bliska zależność między ilością pierwiastków we włosach i narządach wewnętrznych. Włosy są "dokumentacją" stanu wewnętrznego organizmu. Krew jest tkanką homeostatyczną i w razie braku pierwiastków w diecie pobiera je z narządów. Na podstawie analizy krwi nie można stwierdzić jakie jest ich nagromadzenie w tkankach. Stężenie pierwiastków we krwi może zmieniać się wraz z emocjami i porą dnia.

Biopierwiastki są wbudowane w strukturę włosa w trakcie wzrostu, a ich stężenie dostarcza informacji o ich zawartości w organizmie w dłuższym czasie ok. 2-3 miesięcy.

Dlaczego analiza pierwiastków śladowych?

Pierwiastki nie moga być wyprodukowane przez organizm, możemy je wprowadzić wyłącznie z pożywieniem i wodą. Są one niezbędne do ogromnej ilości przemian zachodzących w organizmie w każdym okresie naszego życia

Zalety analizy pierwiastkowej włosa

Bezinwazyjna i niedroga, zastępuje kilkanaście badań. Próbki włosów pobiera się łatwo i bezboleśnie. Można je przesyłać pocztą.

Włosy dostarczają informacji o składnikach przechodzących do nich z krwi oraz ze środowiska, które nas otacza (metale toksyczne).

Włosy zostały wybrane przez Światową Organizację Zdrowia i Agencję Ochrony Środowiska do oceny wpływu metali toksycznych na organizm.

Do analizy potrzeba zalednie 0,3g włosów. Ich wycięcie nie deformuje fryzury.

Włosy farbowane muszą mieć conajmniej miesięczny odrost!

Szampony koloryzujące nie mają wpływu na wyniki badań.

Co powoduje zachwianie równowagi pierwiastkowej w organizmie?

Spożywanie żywności przetworzonej, nadużywanie alkoholu, używek, złych tłuszczy. Niewłaściwe odchudzanie, złe nawyki żywieniowe.
Stres - powoduje uciekanie z organizmu skłądników odżywczych i złe ich przyswajanie.
Leki - niszczą skłądniki odżywcze, wchodzą w reakcje z żywnością i pomiędzy sobą tworzą nowe związki, wprowadzają metale toksyczne.
Zanieczyszczone środowisko, woda, gleba, powietrze.
Przyjmowanie niewłaściwych, często syntetycznych suplementów diety. Znane są badania (badanie ATBK i badanie Caret) potwierdzające nieskuteczność, bardzo słabą wchłanialność, a nawet szkodliwość syntetycznych witamin.
Dziedziczenie - skłonności do nadmiarów i niedoborów mogą być dziedziczone.

Czy wiesz, że...

Niedobór wapnia, magnezu i żelaza w diecie powoduje nadmierne wchłanianie toksycznego ołowiu przez nasz organizm z wody, pożywienia i powietrza!

Nadmierne spożywanie samego wapnia może przyczynić się do osteoporozy i nadwagi!

Mała ilość chromu, wanadu i manganu, przy wysokiej proporcji Ca/Mg i Fe/Cu oraz niskiej proporcji Ca/P świadczy o niewłaściwej przemianie węglowodanów i może prowadzić do cukrzycy typu 2!

Stres powoduje lawinę reakcji biochemicznych. Odpowiedzią organizmu jest reakcja walki lub ucieczki. Wywołuje to w organizmie zmiany mobilizujące do wytwarzania energii. Organizm jest w stanie ciągłej gotowości, zużywając przy tym nadmierne ilości minerałów i witamin!

Analiza pierwiastkowa włosów

jest wygodną i nieinwazyjną metodą diagnostyczną umożliwiającą ocenę stanu odżywienia organizmu i można ją wykorzystać w:

profilaktyce
rehabilitacji
objawach przewlekłego zmęczenia i stresu
zatruciach metalami toksycznymi (ołów, glin, kadm, rtęć)
leczeniu otyłości
zaburzeniach dermakologicznych (wypadaniu włosów, bielactwo, łuszczyca)
planowaniu ciąży i jej przebiegu
długotrwałym wysiłku fizycznym (praca i sport)
zaburzeniach hormonalnych
zaburzeniach gastrologicznych (zespół złego wchłaniania)
zaburzeniach neurologicznych
zaburzeniach kardiologicznych
zaburzeniach układu odpornościowego (alergie)
wsparciu leczenia wielu chorób
doborze właściwej diety oraz indywidualnej suplementacji
ustaleniu indywidualnego programu odżywczego
wskazaniu tendencji chorobowych

Wyniki analizy:

otrzymasz czytelną, graficzną prezentację wyników, aż 30 pierwiastków i 17 proporcji, oraz opis zawierający interpretację Twoich wyników:

typ przemiany materii
omówienie proporcji odbiegających do normy
wskazanie tendencji chorobowych
indywidualny program dietetyczno-odżywczy oraz chronoselektywną suplementację naturalnymi preparatami odżywczymi, witaminami, minerałami, antyoksydantami, ziołami.

Program ma na celu oczyszczenie organizmu i przywrócenie równowagi metabolicznej, taki stan zabezpiecza organizm przed chorobami. Przywrócenie równowagi metabolicznej jest elementem procesu leczenia każdej choroby
źródło: medycyna.krakow.pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post