Bialko w moczu u 2 latak

Choroby dziecięce, opieka nad dzieckiem oraz rozwój.
Edyta785
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2015, o 14:51

Bialko w moczu u 2 latak

Post autor: Edyta785 »

Witam,

co oznacza białko w moczu u dziecka (2 lat i 5 mies ).. ilość białka w moczu pobranym 1 razem to 16 mg a drugi wynik moczu to 13 mg ? Zakres referencyjny to mniej niż 10 mg .
Pozostałe wyniki są dobre , nie wskazują na zakażenie brak leukocytów i bakterii , wszystko jest zgodne z normą poza tym białkiem.
Proszę o poradę .
drTeresa

Re: Bialko w moczu u 2 latak

Post autor: drTeresa »

Czy dziecko nie chorowało ostatnio? może przemarzło? czy dziecko miewa stresy? czy dziecko jest bardzo żywe?Brało dziecko ostatnio jakieś leki?
Należy jeszcze raz wykonać badanie moczu.Jeśli normy są przekroczone zaleca się 3-krotnme badanie.(co tydzień jedno)
Wynik jest spadający,więc wraca do normy.Nie uważam aby działo się coś poważnego.
Edyta785
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2015, o 14:51

Re: Bialko w moczu u 2 latak

Post autor: Edyta785 »

Witam,

tak w zeszłym tygodniu brało vermox na pasożyty, na czczo pół tabletki (w środę skończyło a badanie moczu było w sobote i niedzielę), ogólnie to mój dwulatek jest nerwowy szybko się złości jak ktoś coś zrobi nie po jego myśli ;/... jest ruchliwy bardzo , dużo biega skacze . dzień przed badaniem poszła spać ok 22.30 i wypiła ok 100 ml mleka.
Dziś zrobiłam badania krwi i zarówno morfologia mocznik kreatynina sód potas crp wyszło w normie ale glukoza wyszła 103 mg /dl . .. czy wynik glukozy mogło zafałszować wypicie rano przez dziecko 1 niekapka herbaty (ok 150 ml) (posłodziłam ok 2 łyżeczki nieduże cukru).
Martwię się tym podwyższonym cukrem .. Norma jest do 99 ;/
Czy białko w moczu może mieć coś wspólnego z ilością glukozy w krwi?
dimedicus

Re: Bialko w moczu u 2 latak

Post autor: dimedicus »

Obecność białka jest powiązana z obecnością pasożytów.Również jak wynika z wywiadu,zachowanie,również picie mleka,podobnie tu z podwyższoną glukozą,szczególnie przed badaniem.
Oczywiście białko i glukoza może sygnalizować początki cukrzycy.Dlatego wskazane wykonać badanie kontrolne.Proszę za tydzień powtórzyć badania i wówczas będzie wiadomo czy jest konieczność rozszerzenia badań.Sądzę,że za tydzień wyniki będą zupełnie inne.Na dziś nie widzę powodu do zmartwień.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post