Biatain Ag Piankowy opatrunek ze srebrem

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
Asystentka

Biatain Ag Piankowy opatrunek ze srebrem

Post autor: Asystentka »

Biatain Ag to miękki opatrunek piankowy , który skutecznie absorbuje i zatrzymuje wysięk z rany. Zapewnia to zachowanie optymalnego poziomu wilgotności dla gojenia ran. Biatain Ag uwalnia srebro, które działając przeciwbakteryjnie, przyspiesza gojenie ran zakażonych. Opatentowany kompleks srebra o przedłużonym działaniu umozliwia równomierne rozprowadzenie jonów srebra o długotrwałym działaniu przeciwdrobnoustrojowym. Niezależne badania wykazały, że Biatain Ag to opatrunek, który skutecznie zwalcza wszystkie rodzaje bakterii powszechnie występujących w zakażonych ranach trudno gojących. Badania kliniczne wykazały , że zainfekowane rany goją się szybciej przy użyciu Biatain Ag niż innych opatrunków, w tym innych opatrunków przeciwbakteryjnych. W kontakcie z wysiękiem unikalna trójwymiarowa struktura pianki Biatain dopasowuje się dokładnie do dna rany, co zwiększa chłonność - nawet pod uciskiem . Lepsza absorpcja i zatrzymywanie wysięku minimalizuje ryzyko maceracji i wycieku. Biatain Ag Przylepny dobrze nadaje się do stosowania na rany wymagające mocniejszego przylegania, otoczone zdrową skórą. Opatrunek jest miękki i elastyczny, co czyni go bardzo wygodnym w stosowaniu. Ścięte krawędzie zmniejszają ryzyko odciśnięć na skórze.

Sposób działania

Unikalna struktura pianki 3D pochłania wysięk pionowo i blokuje go wewnątrz swojej struktury, utrzymując optymalnie wilgotne środowisko leczenia rany.

Skład

Biatain Ag składa się z miękkiego i wygodnego półprzepuszczalnego poliuretanu, który umożliwia wymianę gazową, jednocześnie chroniąc przed bakteriami z zewnątrz. Biatain Ag Przylepny zawiera również warstwę hydrokoloidową wokół brzegów, umozliwiającą mocniejsze przyleganie.
Zastosowanie Biatain Ag Piankowy ze srebrem

owrzodzenia podudzi,
odleżyny,
owrzodzenia cukrzycowe,
oparzeniach II stopnia
miejsca pobrania tkanek do przeszczepu.
Załączniki
biatain.jpg
biatain.jpg (2.75 KiB) Przejrzano 571 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post