Ból w okolicy stawu k.-b.

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
tadeusz123
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 28 wrz 2016, o 19:12

Ból w okolicy stawu k.-b.

Post autor: tadeusz123 »

Witam,
od około 2 lat walczę z bólem umiejscowionym tuż nad pośladkami w rejonie stawu krzyżowo-biodrowego i kości ogonowej. Niekiedy ból występuje też w lewym pośladku (centralnie lub na samym dole przy udzie). Ból jest o różnym nasileniu, generalnie lekki, czasami wzrasta do średniego, czasami przekształca się też w ból piekący. Są też dni – zwłaszcza po zabiegach manualnych – kiedy nie ma go w ogóle.

W kwietniu 2014 r. miałem wykonany rmi odcinka lędźwiowego. Oto wynik:
Badanie MRI kręgosłupa lędźwiowego wykonano w sekwencji SE w obrazach T1, T2 – zależnych w płaszczyznach poprzecznych i strzałkowych
- Dehydratacja krążków m-kręgowych w odcinku L2-S1,
- Obniżenie wysokości krążka m-kręgowego L5-S1,
- Dokanałowa, szerokopodstawna przepuklina krążka m-kręgowego L4-L5, która uciska worek oponowy oraz obustronnie zwęża otwory m-kręgowe,
- Niewielkie dokanałowe, szerokopodstawne wypukliny krążków L2-L3-L4 powodujące nieznaczne modelowanie worka opony twardej i obustronne spłycenie otworów międzykręgowych,
- Przednia osteofitoza krawędziowa trzonów w odcinku L1-L5,
- Wysokość trzonów prawidłowa,
- Stożek rdzenia prawidłowy,
- Na poziomie S2 obustronnie torbiele okołokorzeniowe średnicy do 18 mm.
Z kolei w październiku 2010 r. miałem rmi kręgosłupa krzyżowego i kości ogonowej:
Badanie MR kręgosłupa wykonano w sekwencji TSE, SPAIR, STIR w obrazach T1, T2 zależnych w płaszczyznach poprzecznych i strzałkowych. Badanie MR kręgosłupa wykonano w sekwencji TSE, SPAIR w obrazach T1, T2 zależnych w płaszczyznach poprzecznych i strzałkowych.
Cechy stłuszczenia szpiku kostnego trzonów kości krzyżowej, trzonów kości ogonowej oraz okołostawowo w stawach krzyżowo-biodrowych. Na poziomie S2, S3 widoczne torbiele Tarlova 13 mm i 15 mm. Nie widać w rzucie tkanek miękkich okolicy kości krzyżowej i ogonowej cech patologicznego sygnału.

Po przejrzeniu pierwszej z płytek trzech neurochirurgów twierdzi, że jak na mój wiek (54 lata) stan nie jest zły i nadaje się do rehabilitacji. Jeden z nich zaproponował w razie braku poprawy wstawienie DIAM na poziomie L4-L5. Neurolog nie stwierdza ubytków neurologicznych.
Aktualnie terapeuta (McKenzie, PNF, terapia manualna szkoła niemiecka, ponadto wieloletnie doświadczenie na oddziale rehabilitacji neurologicznej) stwierdził, że mam minimalnie krótszą lewą nogę z uwagi na przekrzywione biodro (miednicę) i stąd mogą być te bóle.
Nadmieniam, że do tej pory byłem leczony (rehabilitowany) pod kątem zmian zwyrodnieniowych w odcinku lędźwiowym i nikt nie zauważył, że ta noga jest krótsza.
Co o tym sądzicie? Czy rzeczywiście może to dawać wspomniane dolegliwości bólowe i co ewentualnie dalej z tym można zrobić? A może macie jakieś inne pomysły skąd może być tego rodzaju ból?
drTeresa

Re: Ból w okolicy stawu k.-b.

Post autor: drTeresa »

Wszystkie oceny stanu wskazują,że takie objawy są naturalne(mogą przy tym stanie wystąpić i dziwne by było gdyby nie wystąpiły) czy noga krótsza jest wynikiem zmian w kręgosłupie,biodrach czy już była i też miała wpływ na zmiany w kręgosłupie tego nie mogę ocenić.Na pewno wszystkie zmiany są uzależnione w strony,kręgosłup,biodra noga.
Obecnie dalej kontynuacja leczenia farmakologicznego i niefarmakologicznego(zabiegi,rehabilitacja)
tadeusz123
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 28 wrz 2016, o 19:12

Re: Ból w okolicy stawu k.-b.

Post autor: tadeusz123 »

Dziękuję za szybką odpowiedź. W tej sytuacji nadal będę twardo się rehabilitował. Natomiast mam pytanie czy przy tego rodzaju zmianach polecane są jakieś konkretne metody terapii?
Meneus

Re: Ból w okolicy stawu k.-b.

Post autor: Meneus »

Jest kilka ale które lekarz zaleci,tego nie można ocenic,raczej nie więcej jak 3 zabiegi
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post