Bóle rąk, paliczków, stawów barkowych, stóp, stawów biodrowy

Choroby reumatyczne, zwyrodnienia układu kostno-stawowego, stany zapalnymi tkanki łącznej, rozpoznanie, leczenie oraz zapobieganie.
basiaikasia
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 5 sty 2016, o 17:34

Bóle rąk, paliczków, stawów barkowych, stóp, stawów biodrowy

Post autor: basiaikasia »

Witam,
Moja Babcia ma RZS. Ma bóle rąk, paliczków, stawów barkowych, stóp, stawów biodrowych, zmiany paliczkowe. Miejsca między stawami często drętwieją. Niestety babcia ma rozrusznik w sercu, owrzodzenie żołądka, niewydolność nerek, przeszła operację kamieni w woreczku żółciowym i złogów w przewodach wątrobowych.
Bardzo będę wdzięczna za jakiegolwiek informację, czy można jakoś leczyć to RZS, ponieważ lekarz powiedział, że jest zbyt wiele przeciwwskazań do leczenia, jednak mam nadzieję, że da się coś zrobić, chociaż minimalnie. Z góry dziękuję za odpowiedzi
dimedicus

Re: Bóle rąk, paliczków, stawów barkowych, stóp, stawów biod

Post autor: dimedicus »

Proponuje kąpiele parafinowe lub okłady borowinowe(można nabyć jedno i drugie w aptece,instrukcje są dołączone))
bet-kina
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 15 maja 2018, o 14:19

Re: Bóle rąk, paliczków, stawów barkowych, stóp, stawów biodrowy

Post autor: bet-kina »

A czy lekarz wykluczył zupełnie wszystkie sposoby leczenia, farmaceutyki, rehabilitacje, zabiegi? Jeśli tak, to może warto skonsultować się też z innym specjalistą, żeby porównać opinie. Czasami to wystarczy, żeby mimochodem odkryć jakiś sposób, o którym jedna osoba zapomni. Może też okazać się, że możliwe będzie przyjmowanie jakiegoś preparatu - chociaż może to wymagać też dodatkowych wizyt u lekarza.
Mojej mamie, które też długi czas zmagała się takimi bólami lekarz zalecił przyjmowanie tabletek flexus [mod] - i oczywiście dokładna obserwację organizmu, bo nie wiadomo było jaka będzie reakcja. Ale na szczęście kuracja przyjęła się całkiem dobrze. Teraz mama ma przerwę, żeby organizm trochę sam zaczął funkcjonować, potem wizyta u lekarza i wtedy dowiemy się czy to wystarczy czy musimy wrócić do tabletek i domowych ćwiczeń, bo one też przynosiły bardzo dobre efekty.
Awatar użytkownika
alice
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 31 maja 2018, o 12:06

Re: Bóle rąk, paliczków, stawów barkowych, stóp, stawów biodrowy

Post autor: alice »

Na choroby zwyrodnieniowe stawów często są przepisywane leki sterydowe, chyba że pacjent ma, tak jak w przypadku twojej babci, inne dolegliwości z sercem i nerkami. Wtedy dopuszcza, po analizie badań od innych specjalistów, leki niesterydowe, które mają działanie przeciwbólowe, jak Kinon D3, przy takim rodzaju choroby, a które nie wejdą w konflikt z dotychczas przyjmowanymi środkami farmaceutycznymi. Wiem, że przypadek twojej babci jest ciężki ze względu na ilość przebytych operacji i dolegliwości, ale lekarz powinien szukać sposobu, by ulżyć w bólu. Ja też bym się wybrała do innego specjalisty, by dowiedzieć się, co zaproponuje. Przy RZS nie powinno się zostawiać pacjenta bez żadnych środków zaradczych, mimo wielu przeciwwskazań, jakie mogą być spowodowane jego innymi dolegliwościami.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post