Brokuły sproszkowane

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

Brokuły sproszkowane

Post autor: admin. med. »

Nazwa brokułów pochodzi z łaciny i oznacza „gałąź” lub „ramię”. Brokuły mają duże, ciemnozielone kwiaty wyrastające z grubej łodygi. Kwiatostan, który otaczają wąskie, ciemnozielone liście, jest zbierany zanim zacznie kwitnąć. Choć cała roślina jest jadalna, najczęściej je się górną część tzw. kwiaty.
Charakterystyka Brokuły to bogate źródło białka, wit.E, tiaminy, ryboflawiny, kwasu pantotenowego, wapnia, żelaza, magnezu, fosforu i selenu oraz błonnika pokarmowego, wit. A, C, K, B6, folianu, potasu i manganu. Zawierają również ważne antyoksydanty tj. luteinę, która zwalcza wolne rodniki. Brokuły to wyjątkowo bogate źródło flawonoidu o właściwościach przeciwzapalnych tj. kemferolu, który jak wykazały badania może ograniczać wpływ alergenów na organizm. Badania wykazały także, że brokuły mogą mieć pozytywny wpływ na prostatę. Zawierają również glukorafaninę, która przekształca się w sulforafan, który z kolei ma korzystny wpływ na układ sercowo-naczyniowy. Ponadto zawierają 3,3’-diindolilometan, który według badaczy może korzystnie wpływać na trzustkę. Liczne badania wykazały, że brokuły mogą korzystnie wpływać na ogólny stan zdrowia.
Stosowanie Brokuły, dzięki uniwersalnej postaci jaką jest proszek można dodawać do zup, sosów a także szejków owocowo-warzywnych.
Skład Liofilizowane sproszkowane brokuły
Załączniki
sproszkowane-brokuly.jpg
sproszkowane-brokuly.jpg (124.42 KiB) Przejrzano 596 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post