Chela-Ferr Med w przypadku niedoboru żelaza

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

Chela-Ferr Med w przypadku niedoboru żelaza

Post autor: admin. med. »

Chela-Ferr Med to preparat o mocnej dawce, dobrze przyswajalnego żelaza. Charakteryzuje się wysoką biodostępnością i jest polecany do stosowania w sytuacjach zapotrzebowania organizmu na żelazo. Polecany przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne.

Skład:
diglicynian żelazawy (chelat aminokwasowy żelaza Ferrochel® TRAACS®), maltodekstryna, substancja wypełniająca - celuloza mikrokrystaliczna, substancja przeciwzbrylająca - sole magnezowe kwasów tłuszczowych, kapsułka (żelatyna – składnik otoczki, barwnik: dwutlenek tytanu).

Działanie:
Chela-Ferr Med to preparat nowej generacji, do stosowania głównie w sytuacjach, kiedy organizm wykazuje większe zapotrzebowanie na żelazo. Polecany szczególnie kobietą w ciąży i w czasie laktacji, przy obfitych krwawieniach miesiączkowych, przy dużym wysiłku fizycznym – dla aktywnych fizycznie. Jest to produkt o wysokiej zawartości (30 mg elementarnego żelaza) - najlepiej przyswajalnego żelaza w formie chelatu aminokwasowego – Ferrochel. Zestawienie to, pozwala na dużo większą biodostępność żelaza zawartego w preparacie z jednoczesną redukcją podrażnień żołądka, a także brakiem niepożądanych interakcji z innymi składnikami żywności - brak interakcji z witaminami i minerałami, co potwierdzono w wieloletnich badaniach klinicznych. Dzięki tym zaletom specjalnie opracowana forma Ferrochel otrzymała wiele wyróżnień w tym: certyfikat produktu Powszechnie Uznanego za Bezpieczny – GRAS. Ponadto posiada certyfikaty: wegetariański, koszerności (Kosher-Parve) oraz GMO-Free.

Sposób użycia:
1 kapsułka dziennie po posiłku, popijając dużą ilością wody albo zawartość kapsułki dodać do pożywienia lub rozpuścić w wodzie lub soku i wypić. W poszczególnych przypadkach lekarz może zalecić inną porcję preparatu.
Załączniki
OLIMP-Chela-Ferr-Med.jpg
OLIMP-Chela-Ferr-Med.jpg (3.53 KiB) Przejrzano 967 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post