Choroba Pageta

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
Bratka
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 9 wrz 2016, o 07:50

Choroba Pageta

Post autor: Bratka »

Dzień dobry,

szukam specjalisty od choroby Pageta. Mieszkam w województwie łódzkim i lekarz prowadzący mówi, że w tym województwie nie znajdę nikogo zajmującego się tą chorobą. Niestety w internecie nie mogę znaleźć żadnych specjalistów od choroby Pageta w Polsce. Czy ktoś z Państwa miał styczność z tą chorobą i mógłby mi kogoś polecić? Chodzi o konkretne postawienie diagnozy. Mama miała robioną scyntygrafię kości (drugą od 2014 roku) i w opisie badania jest jedynie podejrzenie choroby Pageta oraz dopisek "nie można wykluczyć meta ad ossa" czyli przerzutów do kości. Po nakłuciach i naświetlaniach lekarz wykluczył przerzuty jednak nikt nie kieruje dalej i nie jest w stanie podać choćby jednego nazwiska lekarza, który zajmuje się chorobą Pageta. Mamę strasznie bolą kości, głównie lewa noga, która staje się chwilami bezwładna. Na szczęście dotychczas nie było żadnych złamań, chociaż nieraz mama się przewróciła. Szukam specjalisty w całej Polsce jeśli okaże się, że w woj. łódzkim nikogo nie ma.

Pozdrawiam
dimedicus

Re: Choroba Pageta

Post autor: dimedicus »

Nie ma lekarza który typowo zajmuje się tym schorzeniem.Diagnozę stawia konsylium lekarskie(w zależności od potrzeby i w tym przypadku zaznaczeni: ortopeda,reumatolog,neurolog,laryngolog oraz endokrynolog)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post