Choroby prostaty, wstydliwa przypadłość męska

Choroby układu moczowo-płciowego, zaburzenia i potrzeby seksualne.
admin. med.

Choroby prostaty, wstydliwa przypadłość męska

Post autor: admin. med. »

Powszechnie uważa się, że jest to przypadłość związana ze starzeniem się męskiego organizmu, ponieważ aż 80% mężczyzn w wieku 70 lat przyznaje się, że cierpi na łagodny rozrost gruczołu krokowego. Dlaczego jednak u niektórych mężczyzn pierwsze symptomy choroby pojawiają się już w wieku 40 lat a nawet po 30 roku życia?

Prostata jest najbardziej powszechnym miejscem występowania zaburzeń w męskim układzie moczowo-płciowym.

Dwa najczęściej spotykane problemy gruczołu krokowego to:

zapalenie gruczołu krokowego
oraz łagodny przerost prostaty

Uciążliwość męskiej przypadłości

Prawdopodobną przyczyną występowania stanów zapalnych w obrębie tego męskiego gruczołu mogą być wirusy, bakterie oraz innego rodzaju drobnoustroje. Prawdopodobna wydaje się też teoria wskazująca nadmiar białek budulcowych, które nieodprowadzone z organizmu powodują zmiany hormonalne i przyczyniają się do rozrost tego męskiego gruczołu. Leczenie farmakologiczne polegające na usunięciu objawów nie daje gwarancji na wyleczenie choroby, ponieważ nie usuwa jej rzeczywistych przyczyn. Walkę z chorobą należy wiec rozpocząć od dokładnego przebadania organizmu. Test Obciążeń Organizmu pozwala na wykrycie przyczyn dolegliwości.

Objawami, które powinny zaniepokoić panów są

częste oddawanie moczu, któremu towarzyszy uczucie pieczenia
uczucie pełnego pęcherza
ból w niższych partiach pleców
oraz impotencja
o ostrym stanie zapalnym świadczy ból między moszną i odbytnicą
gorączka,
oraz obecność krwi lub ropy w moczu.

Dlaczego niektórzy mężczyźni cierpią na choroby prostaty a inni nie?

Teorii jest jak zwykle wiele:

Jedna wini za choroby prostaty nadmiar białek budulcowych, które nieodprowadzone z organizmu powodują zmiany hormonalne i przyczyniają się do rozrost tego męskiego gruczołu. Dowodem na prawdziwość tego twierdzenia jest brak tych białek w organizmach mężczyzn, u których rozrost gruczołu nie następuje. Białka strukturalne odprowadzane są z limfą, dlatego by powstrzymać wzrost gruczolaka konieczne jest poprawienie przepływu limfy.
Inni uważają, że gruczolak jest jednym z następstw starzenia się. Potwierdzeniem miałby być fakt, że z wiekiem procent zachorowań proporcjonalnie wzrasta, ale równie właściwe było by winić za ten stan rzeczy zachwianie równowagi hormonalnej występujące z wiekiem w każdym organizmie. Po ukończeniu 50 roku życia poziom hormonu męskości- testosteronu spada, natomiast poziom innych hormonów, jak prolaktyna i estradiol rośnie. Powoduje to zwiększenie ilości dihydrotestosteronu stężonej postaci testosteronu w prostacie. Efektem miałaby być nadprodukcja komórek prostaty, co prowadzić miałoby do jej rozrostu. Dlaczego więc nie każdy mężczyzna cierpi na tę przypadłość?
Są też teorie wskazujące jako winowajcę nadmierną aktywność seksualną czy wręcz przeciwnie – jej brak.
Prawdopodobne wydają się też twierdzenia, że przerost prostaty, jest stanem zapalnym gruczołu krokowego wywołanym przez bakterie lub wirusy, które atakują układ moczowy i w drugiej kolejności prostatę.
Lekarze wskazują na związek używek takich jak tytoń, napoje alkoholowe, kofeina, ale też wody chlorowanej i fluorowanej, ostrych i niezdrowe potraw, pomidorów i produktów z pomidorów, z większą zachorowalnością na choroby prostaty, co może świadczyć o wpływie substancji trujących i uczulających na patogenezę tego typu chorób.

Badania wykazały związek pomiędzy wysokim poziomem cholesterolu i zaburzeniami prostaty. Cholesterol gromadzi się w powiększonym lub zrakowaciałym gruczole krokowym.

Dlaczego zapalenie prostaty jest niebezpieczne?

Stan zapalny prostaty jest niebezpieczny dla prawidłowego funkcjonowanie całego organizmu, bo może spowodować zatrzymanie moczu w organizmie. Prowadzić to może nie tylko do osłabienia i infekcji pęcherza moczowego, ale równie łatwo jest ona przenoszona moczowodami do nerek a to w konsekwencji może doprowadzić do zatrucia organizmu.

Jak wykrywa się choroby prostaty?

Diagnozowanie zapalenia gruczołu krokowego oraz powiększenia prostaty polega zwykle na cyfrowym badaniu odbytnicy oraz badaniu krwi, dzięki czemu można określić poziom specyficznego przeciwciała prostaty (PSA), białka wydzielanego przez prostatę.

Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM. Naszą misją jest ”Trwała Witalność i Zdrowie”.

W REVITUM Test Obciążeń wykonują lekarze oraz doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.
Koszt wykonania Testu oraz Konsultacja Specjalisty to 140 zł.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post