[Film] Co robić kiedy wzrok się nam zmęczy

Choroby, schorzenia i leczenie oczu.
admin. med.

[Film] Co robić kiedy wzrok się nam zmęczy

Post autor: admin. med. »

Coraz częściej i coraz więcej osób skarży się na odczuwanie dyskomfortu w obrębie oczu. Zazwyczaj są to dolegliwości związane z uczuciem suchości, zmęczenia oraz pieczenia oczu. Typowe jest to, iż wspomniane objawy nasilają się w razie narażenia na zwiększone parowanie łez, np. przy przebywaniu w suchych pomieszczeniach, silnie wentylowanych czy klimatyzowanych oraz w sytuacjach, w których rzadziej mrugamy, np. czytanie, oglądanie telewizji, praca przy komputerze, prowadzenie pojazdów.

Również obecność kurzu, parujących substancji chemicznych, a także przebywanie w atmosferze dymu papierosowego podrażnia oczy. Ponadto takie sytuacje, prócz objawów przypominających zespół suchego oka, mogą doprowadzać do zapalenia spojówek. Negatywnie na nasz narząd wzroku również wpływa niewłaściwe oświetlenie, przewlekły brak snu, czytanie w pozycji leżącej, zbyt małe litery, jaskrawe, migające światło.

Jakie są sposoby na to, by dać oczom odpocząć i zmniejszyć w ten sposób nękające nas dolegliwości? Zapytaliśmy o to naszego eksperta -- dr Anna Otto, okulistę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post