Co to jest opryszczka?

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
admin. med.

Co to jest opryszczka?

Post autor: admin. med. » 13 sie 2016, o 14:45

Większość z nas, posiada jakiekolwiek informacje na temat opryszczki wargowej, czy też opryszczki narządów płciowych. Warto jednak wiedzieć, iż wirus ten jest sprawcą również innych chorób:

Opryszczkowe zapalenia jamy ustnej jest rozpoznawane, gdy w obrębie jamy ustnej tworzą się pęcherzyki, które dość łatwo ulegają pęknięciu, pozostawiając bardzo bolesne nadżerki.

Egzema herpeticum najczęściej występuje u noworodków, które wcześniej nie miały kontaktu z wirusem Herpes simplex , choć może również pojawić się u dorosłych. Ponadto czynnikiem ryzyka jest obecność chorób alergicznych skóry (np. atopowe zapalenie skóry). Zmiany skórne są w postaci rozsianych pęcherzowo-ropnych wykwitów z zagłębieniem w części środkowej oraz tendencją do grupowania się.

Opryszczkowe zapalenie opon mózgowych i mózgu może towarzyszyć opryszczkowemu zakażeniu narządów płciowych, choć większość przypadków tej najcięższej postaci choroby jest wywoływane przez wirusa HSV-1. Zakażenie to jest bardzo poważne, ponieważ w 70% przypadków kończy się śmiercią.

Natomiast kilka podstawowych informacji o wirusie opryszczki przybliży doktor Marcin Ambroziak.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post