Cromohexal aerozol do nosa na reakcje zapalne i alergiczne

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

Cromohexal aerozol do nosa na reakcje zapalne i alergiczne

Post autor: admin. med. »

Cromohexal aerozol do nosa to lek znany ze swoich właściwości przeciwalergicznych. Dzięki zawartości kromoglikanu sodu przyczynia się do zapobiegania występowaniu reakcji zapalnych i alergicznych.

Skład:
(1 dawka donosowa 0,14 ml): 2,8 mg sodu kromoglikanu, chlorek benzalkoniowy, chlorek sodu, edetynian disodu, sorbitol, dwuwodny diwodorofosforan sodu, dwunastowodny wodorofosforan sodu, woda oczyszczona. 2 pojemniki po 15 ml roztworu.

Działanie:
Cromohexal aerozol do nosa to wyjątkowy lek przeznaczony do miejscowego użytku. Wykazuje właściwości przeciwalergiczne. Działa na bazie kromoglikanu sodu, który odpowiada za zatrzymywanie wydzielania histaminy oraz innych składników wywołujących reakcje zapalne (powstających w kontakcie z czynnikami uczulającymi). Substancja czynna zapobiega degranulacji komórek tucznych, granulocytów zasadochłonnych i kwasochłonnych. Blokuje aktywację trombocytów i uszczelnia drobne naczynia krwionośne. Cromohexal zabezpiecza przed występowaniem objawów sezonowego i przewlekłego, alergicznego nieżytu nosa.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe produktu (np. kromoglikanu sodu)

Wskazania:
Zaleca się stosowanie preparatu u osób dorosłych i dzieci w przypadku sezonowego i całorocznego alergicznego nieżytu nosa.

Sposób użycia:
Stosować miejscowo. Aplikować 1 dawkę aerozolu do każdego otworu nosowego. Czynność powtarzać x 4/24h. Po zaobserwowaniu poprawy można zwiększyć odstępy czasowe między kolejnymi dawkami leku.
Załączniki
Cromohexal-aerozol-do-nosa.jpg
Cromohexal-aerozol-do-nosa.jpg (2.95 KiB) Przejrzano 589 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post