Ćwierć wieku oczekiwania na endoprotezę stawu kolanowego?

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
admin. med.

Ćwierć wieku oczekiwania na endoprotezę stawu kolanowego?

Post autor: admin. med. »

Na planową operację protetyki stawu kolanowego średnio trzeba czekać 6 lat. Rekord należy do Lubaczowa (Podkarpackie), gdzie okres oczekiwania wynosi aż 25 lat - informuje tvn24.pl.

Według systemu informacji o kolejkach do usług medycznych w Klinice Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM w Łodzi na endoprotezoplastykę trzeba czekać prawie 14 lat. Jednak długi czas oczekiwania nie zniechęca pacjentów, którzy często kierują się renomą placówki.

Zgodnie ze wspominanym systemem obejmującym Małopolskę, w Suchej Beskidzkiej kolejka jest dłuższa o cztery lata, a w Szczecinie - o sześć lat. Jeszcze dłużej trzeba czekać w Piekarach Śląskich - 23 lata.

Jak zapewnia Małgorzata Doros ze Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ tam, gdzie kolejka realna za bardzo się wydłuża, kontrakty będą weryfikowane po trzecim kwartale.

Ze statystyk wynika, że średnia krajowa oczekiwania na planową operację protetyki stawu kolanowego to 6 lat, a najdłuższe kolejki, po weryfikacji, skracają się nawet trzykrotnie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post