Czego jest objawem Śluz w stolcu?

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
admin. med.

Czego jest objawem Śluz w stolcu?

Post autor: admin. med. »

Najczęściej bywa objawem niespecyficznego zapalenia błony śluzowej jelita i sam w sobie nie jest groźny. Śluz w stolcu może się pojawić przy zatwardzeniu, lecz również przy biegunce. Gorzej, gdy śluz w stolcu występuje jednocześnie z krwawieniem z odbytnicy. Może także stanowić objaw zespołu jelita drażliwego (IBS) wraz z zatwardzeniem.

Śluz w stolcu Rozpoznawanie i leczenie wymienionych dolegliwości to już zdecydowanie praca lekarza gastroenterologa.

Według medycyny alternatywnej śluz w stolcu spowodowany jest najczęściej zwiększoną liczbą bakterii w jelicie cienkim, jak również alergiami lub nadwrażliwością. Powyższe dolegliwości można łatwo wyleczyć za pomocą odpowiedniej diety oraz suplementów.

W przypadku nadmiernej liczby bakterii wytwarzanie gazów i wzdęcia pogarszają się po zjedzeniu jakiegokolwiek cukru, w tym cukru białego, chleba, makaronu, ryżu lub mleka (które zawiera cukier mleczny - laktozę). Osoby, u których występuje śluz w stolcu w następstwie alergii pokarmowej, muszą wykluczyć z diety produkty powodujące tę dolegliwość.

Kolejne czynniki powodujące śluz w stolcu to:

uchyłkowatość jelit

celiakia

choroba Leśniowskiego-Crohna

wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Jeżeli język jest pokryty białym grubym nalotem ze śladami zębów na brzegach, oznacza to, że śluz w stolcu spowodowany jest spożywaniem potraw tłustych, produktów mlecznych oraz pszenicy. Zalecane jest wykluczenie wymienionych produktów z diety przynajmniej do czasu, gdy nastąpi poprawa stanu. Także zakażenia bakteryjne i pasożytnicze mogą powodować śluz w stolcu. Częstym objawem towarzyszącym jest nagłe rozwolnienie, bóle w dolnej części brzucha oraz krew w stolcu.
Jak sobie pomóc, gdy zaobserwujemy śluz w stolcu?

Jeżeli nie chodzi o poważne schorzenie, śluz w stolcu, wzdęcia, gazy i zatwardzenie można bardzo łatwo zwalczyć pijąc więcej wody, zażywając zioła lub produkty spożywcze wspomagające usuwanie śluzu. Takie produkty, które wytwarzają gładką powłokę na błonie śluzowej jelita, na przykład siemię lniane, które przed spożyciem namoczymy na noc w wodzie. Wielkim pomocnikiem w zwalczaniu powyższych problemów jest także Program Colonix.
źródło:drnatura-oczyszczanie.pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post