Darmowe leki powyżej 75 rż.

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
admin. med.

Darmowe leki powyżej 75 rż.

Post autor: admin. med. »

Darmowe leki 75+: w tym roku rząd wyda na nie blisko 500 mln zł
Tzw. projekt 75+ trafił do konsultacji. Darmowe leki dla seniorów nie obejmą suplementów diety, a średnia roczna dopłata do zakupów medykamentów wyniesie 180-190 zł na osobę - informuje Dziennik Bałtycki.


Prawdopodobnie już na przełomie kwietnia i maja 2016 r. każda osoba, która ukończyła 75 lat, będzie miała prawo do darmowych leków. Trwa precyzowanie składu listy „S”, na której znajdą się specyfiki najczęściej używane przez niemal 3 mln seniorów.

Według ministra zdrowia za darmo dostępne będą głównie leki na receptę, które obecnie są kupowane z 30- lub 50-procentową zniżką. Na listę „S” nie wejdą suplementy diety.

W 2016 roku budżet państwa na darmowe leki nie może wydać więcej niż 495 mln zł. W celu dokładniejszej kontroli wydatków resort zdrowia zapowiada, że prawo do wypisywania recept na darmowe leki będą mieli jedynie lekarze POZ. Jeśli pacjent trafi do specjalisty, który zaordynuje określony specyfik, pozostanie mu albo zapłacenie w aptece dotychczas obowiązującej ceny, albo udanie się po receptę do lekarza pierwszego kontaktu.
Prawa do wypisywania darmowych recept nie otrzymają również pielęgniarki.
Więcej: dziennikbaltycki.pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post