DIA: kto jest uprawniony do wystawiania recept 75+

Porady ZUS, Prawo Medyczne, Ubezpieczenia. Informacje dla seniorów
admin. med.

DIA: kto jest uprawniony do wystawiania recept 75+

Post autor: admin. med. »

Dolnośląska Izba Aptekarska przypomina, kto może wystawiać recepty na bezpłatne leki dla seniorów. Na pewno nie mogą robić tego felczerzy.

Dolnośląska Izba Aptekarska we Wrocławiu informuje, że zgodnie z art. 44a ust. 1 ustawy z dn. 12 maja 2011r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. 2015, poz. 345) osobami uprawnionymi do wystawiania recept na bezpłatne leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyroby medyczne dla pacjentów, którzy ukończyli 75 lat są:

- uprawnieni lekarze podstawowej opieki zdrowotnej;
- uprawnione pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej;
- lekarze wypisujący recepty pro auctore i pro familiae.

W związku z pojawiającymi się wątpliwości dotyczącymi osób uprawnionych do wystawiania recept w ramach programu darmowych leków dla pacjentów, którzy ukończyli 75. rok życia Dolnośląska Izba Aptekarska we Wrocławiu informuje, że w katalogu osób posiadających w/w uprawnienie ustawodawca nie wyszczególnił felczerów, ani starszych felczerów.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad wystawiania i realizacji recept dotyczących leków „75+” znajdują się w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia.źródło:rynekaptek.pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post