Diagnostyka prenatalna USG/ECHO Wady wymagające interwencji chirurgicznej

Książki dla lekarzy,studentów,pacjentów pomocne w poznaniu leczenia i chorób
admin. med.

Diagnostyka prenatalna USG/ECHO Wady wymagające interwencji chirurgicznej

Post autor: admin. med. »

Diagnostyka prenatalna to szereg metod stosowanych w celu wykrywania wad rozwojowych i schorzeń płodu w okresie ciąży. Celem diagnostyki prenatalnej jest możliwie jak najwcześniejsze rozpoznanie nieprawidłowości rozwojowych płodu.
Profesor Maria Respondek-Liberska jest wybitnym specjalistą z zakresu diagnostyki prenatalnej.W niniejszej publikacji przekazała swoją wiedzę i podzieliła się wieloletnim doświadczeniem w rozpoznawaniu wad płodu dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod diagnostyki obrazowej.

Na podstawie współczesnej powszechnej obrazowej diagnostyki prenatalnej (USG/ECHO/MRI) możliwa jest ocena budowy oraz stanu płodu w różnych okresach jego rozwoju. Informacje z diagnostyki prenatalnej przeprowadzane w I i II trymestrze ciąży są adresowane głównie do kobiet ciężarnych i ich położników, natomiast informacje z III trymestru ciąży mają istotne znaczenie nie tylko dla ciężarnej i położnika, ale także dla neonatologa, pediatry, chirurga dziecięcego oraz połoznych i pielęgniarek.
Inwestycja w diagnostyke prenatalną, a szczególnie przedurodzeniową, oznacza optymalizację działań w medycynie, wczesna terapię oraz szybki powrót pacjentów do domów i ich rodzin.

Publikacja adresowana jest do studentów medycyny oraz lekarzy różnych specjalności – położnika wykrywającego wadę w przesiewowym badaniu USG, lekarza diagnosty w ośrodku referencyjnym (dysponującym różnymi technikami diagnostyki obrazowej i cytogenetycznej), położnika odpowiedzialnego za bezpieczny poród noworodka, neonatologa, chirurga dziecięcego, genetyka, a także anestezjologa. Mamy nadzieję, że książka ta będzie pomocna w podejmowaniu racjonalnych działań prewencyjnych bądź leczniczych, a także w trakcie konsultacji dla przyszłych rodziców spodziewających się potomka z wadą wrodzoną.
Załączniki
diagnostyka-pranatalna.jpg
diagnostyka-pranatalna.jpg (2.85 KiB) Przejrzano 540 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post