Dieta 1000 kalorii

Wszystko o dietach, ich rodzajach i stosowaniu.
admin. med.

Dieta 1000 kalorii

Post autor: admin. med. »

Zapomnij o kalorycznych przekąskach i dużych porcjach obiadowych. Rygorystyczna dieta, w której ograniczysz liczbę zjadanych codziennie kalorii, pozwoli ci schudnąć 6-8 kg w ciągu miesiąca. Jest zdrowa i skuteczna, jeśli stosujesz się odpowiednio do jej zaleceń.
Organizm dorosłego człowieka potrzebuje dziennie od 2500-3000 kalorii do normalnego funkcjonowania. Gdy zmniejszymy tę ilość do 1000 kcal, nasz organizm zacznie zużywać zmagazynowany tłuszcz, a my będziemy tracić na wadze. Ważną zasadą, jakiej powinno się trzymać podczas stosowania diety jest dostarczanie organizmowi wszelkich niezbędnych składników odżywczych, a więc białka, tłuszczów, węglowodanów, witamin i mikroelementów. Wszystko w odpowiednich ilościach i w granicach 1000 kcal dziennie. Potrzebna więc będzie tabela kaloryczna, którą najlepiej jest powiesić na drzwiach lodówki, aby wiedzieć z czego możemy komponować posiłki, by były pożywne i niskokaloryczne.
Kolejną zasadą , która należy wprowadzić w życie stosując dietę, jest podział spożywanego dziennie jedzenia na 5 porcji, podczas których dostarczymy organizmowi odpowiednią dawkę kalorii:
Śniadanie - 200 kcal
II śniadanie - 150 kcal
Obiad - 350 kcal
Podwieczorek - 100 kcal
Kolacja - 200 kcal
Ważne jest, aby przestrzegać tych pięciu posiłków i nie zastępować ich dwoma, podczas których zjemy obficie. Metabolizm powinien systematycznie być pobudzany do pracy. Przerwa między posiłkami powinna wynosić ok. 3 godzin. W czasie przerwy nic nie zjadamy! Liczy się systematyczność i konsekwencja. Tylko wtedy uzyskamy zadowalające rezultaty. Już w pierwszym tygodniu stracimy na wadze 1-2 kg na skutek ubytku wody w organizmie. W kolejnych tygodniach organizm zacznie spalać zmagazynowany tłuszcz. Dietę powinno się stosować przez miesiąc, a następnie przejść na dietę 1200 kcal i kolejno 1500 kcal. Wówczas uda się uniknąć efektu jo-jo. Podczas stosowania diety nie powinno się oczywiście zapominać o ruchu, zrezygnować ze słodyczy i oczywiście pić duże ilości płynów, najlepiej niegazowanej wody.
Dieta 1000 kcal została opracowana przez Instytut Żywności i Żywienia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post