Dieta lodowa. Smaczna i zdrowa

Wszystko o dietach, ich rodzajach i stosowaniu.
admin. med.

Dieta lodowa. Smaczna i zdrowa

Post autor: admin. med. »

Dieta nie tylko smaczna, ale też skuteczna i zdrowa. Jedząc lody możesz schudnąć nawet kilkanaście kilogramów.
Wyniki badań dietetyków dowodzą, że jedząc lody szybciej tracimy kalorie - lody "roztapiają tłuszcz". Lodowa dieta ma jeszcze więcej zalet, otóż wzmacnia organizm i zmniejsza ryzyko wystąpienia nadciśnienia, osteoporozy, kamicy nerkowej i niektórych nowotworów (rak okrężnicy). Ale jedna bardzo ważna uwaga - od razu nie sięgamy po litrowe opakowanie dowolnych lodów. Bo jak wszystko co zjemy w nadmiarze odłoży się w postaci tłuszczu. Kupując lody czytamy dokładnie ile zawierają kalorii i wybieramy tylko te z najmniejszą ilością.

Tajemnica diety
Dietę lodową opracowali Amerykanie, bo tam też jest bardzo duże ich spożycie. Cała tajemnica diety lodowej tkwi w skuteczności wapnia. Dieta bogata w wapń zwiększa zdolność organizmu do spalania tłuszczu.
Kiedy w organizmie występuje niedobór tego pierwiastka, komórki gromadzą tłuszcz i powiększają swoją objętość. Przeprowadzone badania dowiodły też, że znaczenie ma nie tylko ilość, ale również postać wapnia. W eksperymencie brały udział dwie grypy osób z nadwagą. Grupa pierwsza przyjmowała wapń w postaci preparatów wapniowych, druga grupa spożywała posiłki zawierające naturalne źródło wapnia. Wyniki badań były następujące - osoby z grypy pierwszej spalały 26% kalorii a grupa druga 38% kalorii. Osoby u których źródłem wapnia był nabiał, miały jeszcze lepsze wyniki. Jeśli więc nie lubisz mleka, czy jogurtu - jedz lody.

Efekty
Powszechnie wiadomo, że większość diet polega na odmawianiu sobie smakołyków, a takim właśnie są lody. Dietetycy nazywają to syndromem zakazanego owocu - kiedy nam czegoś nie wolno, to tym bardziej skupiamy na tym uwagę. I właśnie dla większości odchudzających się tym zakazanym owocem są lody. Ale w cale tak nie musi być. Codziennie możesz zjeść porcję lodów ( 2 kulki), która dostarczy 250 kalorii. Jeżeli są bardziej kaloryczne, porcja powinna być mniejsza. W diecie lodowej ilość całodziennych kalorii powinna wynosić - dla pań, nie powinna przekroczyć 1500 kalorii, dla panów 2000 kalorii. W ciągu roku kobiety mogą schudnąć około 15 kg, a panowie do 25 kg.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post