Dieta oczyszczająca ekspresowa

Wszystko o dietach, ich rodzajach i stosowaniu.
admin. med.

Dieta oczyszczająca ekspresowa

Post autor: admin. med. »

Dieta oczyszczająca poprawia nastrój, przywraca blask skórze i dodaje energii. Zmniejsza też uczucie ciężkości i ospałości. Jest idealna o tej porze roku.
Na początek kilka ważnych wskazówek:

Tego typu dietę mogą zastosować jedynie osoby zdrowe. Przeciwwskazaniem są schorzenia układu pokarmowego, moczowego i krążenia, a także ciąża i karmienie piersią.
W czasie stosowania diety należy zrezygnować z używania ciężkostrawnych produktów, używek i żywności przetworzonej.
Nie przejmuj się, jeśli podczas kuracji oczyszczającej twój mocz i pot będą miały nieprzyjemny zapach. To skutek wydalania z organizmu szkodliwych substancji.

Dieta na 10-14 dni
Przez pierwsze 2-3 dni jedz warzywa i owoce (suszone lub gotowane) i pij sok ze świeżych owoców lub warzyw. Od 4 dnia włącz do diety 1/2 litra dziennie fermentowanych produktów mlecznych (kefir, jogurt naturalny, maślanka). Od 6 dnia dodatkowo możesz jeść grube kasze, ryż dziki, płatki, otręby. Od 8 dnia - chudy ser (10 dag). Od dnia 10 wprowadzasz porcję ryby gotowanej lub chude mięso drobiowe, np. piersi z kurczaka lub indyka.

Skutki diety
Po kuracji powinnaś poczuć się lekko i świeżo. Dieta usuwa nadmiar wody z organizmu, dzięki czemu pozbędziesz się uczucia ciężkości, obrzęków i worków pod oczami. Skóra stanie się jędrniejsza i gładsza.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post