Diovan. Nadciśnienie tętnicze i współistniejące z niewydolno

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

Diovan. Nadciśnienie tętnicze i współistniejące z niewydolno

Post autor: admin. med. »

Działanie:

Preparat należy do grupy leków blokujących angiotensynę II. Obniża on ciśnienie tętnicze, jednocześnie nie wpływając na pracę serca. Maksymalne działanie osiąga po 4-6 h i działa około 24 h. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. Jest wydalany w postaci niezmienionej w 83% z żółcią, a w 13% z moczem.
Wskazania:

Nadciśnienie tętnicze i współistniejące z niewydolnością serca oraz chorobami nerek różnego pochodzenia.
Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na składniki preparatu, ciąża, okres karmienia piersią, niewydolność wątroby i nerek, zwężenie jedynej tętnicy nerkowej lub obustronne zwężenie tętnic nerkowych, zmniejszenie objętości krwi, upośledzona czynność zastawki mitralnej i aortalnej serca. Dializoterapia.
Interakcje:

Należy stosować ostrożnie z innymi lekami obniżającymi ciśnienie tętnicze, lekami podwyższającymi stężenie potasu we krwi oraz z solami litu używanymi w psychiatrii w leczeniu niektórych zaburzeń nastroju.
Dawkowanie:

Przeważnie stosuje się dawkę 80 mg doustnie raz na dobę, maksymalnie do 160 mg/d. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków.
Uwagi:

Nie należy stosować u dzieci. Przy przyjmowaniu leku należy zachować ostrożność przy prowadzeniu pojazdów. Nie należy podawać kobietom w ciąży i okresie karmienia piersią.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post