DOLGIT ŻółtyKrem z apteki

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
Asystentka

DOLGIT ŻółtyKrem z apteki

Post autor: Asystentka »

Lek przeciwbólowy i przeciwzapalny.

Skład
100 g kremu zawiera 5 g ibuprofenu

Dawkowanie
Do stosowania miejscowego. Pasek kremu lub żelu (długości 4-10 cm) nakłada się i wciera 3-4 razy dziennie w miejsca chorobowo zmienione.

Działanie
Niesteroidowy lek przeciwzapalny. Ibuprfen działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Jego działanie jest uwarunkowane hamowaniem syntezy prostaglandyn w zmienionej zapalnie tkance. W krótkim czasie po zastosowaniu dochodzi do złagodzenia bólu, zmniejszenia obrzęku i poprawy ruchomości kończyn.

Wskazania
Dolgit jest wskazany do miejscowego leczenia reumatyzmu mięśniowego, chorób zwyrodnieniowych i zapalnych stawów i kręgosłupa, stanów zapalnych tkanek miękkich stawów, np. kaletki maziowej, ścięgien, pochewek ścięgnistych, więzadeł i torebki stawowej), w sztywności barku, bólach krzyża, w następstwie zranień i urazów, np. zmiażdżeń, wylewów, zwichnięć, nadwyrężeń mięśni.

Przeciwwskazania
Nie stosować w nadwrażliwości na ibuprofen oraz inne składniki preparatu (glikol propylenowy, środki konserwujące) lub na kwas acetylosalicylowy. Preparatu Dolgit nie należy stosować na błony śluzowe oraz otwarte rany.
Krem nie jest przeznaczony do leczenia dzieci poniżej 14 lat. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży.

Działania niepożądane
Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: niespecyficzne reakcje alergiczne i anafilaktyczne, wstrząs, zaburzenia skóry
Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: astma, pogorszenie stanu astmatycznego, skurcz oskrzeli, duszność
Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: wysypki różnego typu, świąd pokrzywka, obrzęk naczyniowy, plamica, choroby pęcherzowe skóry,
Zaburzenia nerek i dróg moczowych niewydolność nerek u pacjentów z chorobami nerek
Zaburzenia żołądkowo-jelitowe: ból brzucha, niestrawność.

Ostrzeżenia i środki ostrożności
Chronić oczy przed preparatem. Należy unikać nadmiernego słonecznego napromieniowania. Ciąża: nie poleca się stosować w pierwszym i drugim trymestrze ciąży i u karmiących kobiet.
Załączniki
dolgit-krem.jpg
dolgit-krem.jpg (9.57 KiB) Przejrzano 780 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post