DUPHASTON na układ moczowo-płciowy i hormony płciowe

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

DUPHASTON na układ moczowo-płciowy i hormony płciowe

Post autor: admin. med. »

DUPHASTON tabletki powlekane

DUPHASTON jest preparatem wpływającym na układ moczowo-płciowy i hormony płciowe o działaniu progestagennym. Preparat stosowany w skojarzeniu z estrogenem jako zastępcza terapia hormonalna.

Skład:
dydrogesteron (dydrogesteronum)

Wskazania:
Zastosowanie w przypadku:
- hormonalnej terapii zastępczej: zapobieganie wpływowi niezrównoważonego estrogenu na błonę śluzową macicy, zażywanemu w celu hormonalnej terapii zastępczej u kobiet z zaburzeniami spowodowanymi przez naturalną lub indukowaną chirurgicznie menopauzę oraz z zachowaną macicą,
- niedoborów progesteronu: leczenie zespołu napięcia przedmiesiączkowego, leczenie poronień zagrażających, leczenie poronień nawykowych, leczenie bezpłodności związanej z niewydolnością ciałka żółtego, leczenie bolesnego miesiączkowania, leczenie endometriozy, leczenie wtórnego braku miesiączki, leczenie nieregularnych cykli miesiączkowych, leczenie nieprawidłowych krwawień z macicy.

Działanie:
Preparat zawiera progestagen, który staje się aktywny po podaniu doustnym. Dydrogesteron nie wywiera działania estrogenowego, androgenowego, termogennego, anabolicznego i kortykosteroidowego. Natomiast progestagen wywołuje przemianę wydzielniczą endometrium, w macicy poddanej uprzednio działaniu estrogenu, przez co chroni przed zwiększaniem przez estrogen ryzyka rozrostu endometrium lub raka endometrium.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- rozpoznanie lub uzasadnione podejrzenie występowania nowotworów zależnych od progestagenów
- krwawienie z pochwy o nieustalonej przyczynie
- w przypadku równoczesnego stosowania estrogenu z dydrogesteronem należy wziąć pod uwagę przeciwwskazania do stosowania estrogenów

Dawkowanie Duphaston:
Doustnie. Zaleca się dostosowanie indywidualnej dawki w zależności od choroby i potrzeb pacjenta.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post