Dzieci nie zostaną pozbawione opieki pediatrów

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
Asystentka

Dzieci nie zostaną pozbawione opieki pediatrów

Post autor: Asystentka »

Resort zdrowia zapewnia: dzieci nie zostaną pozbawione opieki pediatrów
W związku z pojawiającymi się w mediach wątpliwościami, które dotyczą projektu ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej, zapewniamy, że dzieci nie zostaną pozbawione opieki lekarzy pediatrów - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Projekt ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej został przekazany do uzgodnień, konsultacji publicznych i opiniowania - z terminem zgłaszania uwag do 1 lutego 2017 roku. Przeanalizujemy zaproponowane w nim przepisy pod kątem zgłoszonych uwag, tak aby wypracować jak najlepsze rozwiązania - podaje resort zdrowia.

Projekt przekazany do konsultacji zakłada, że podstawowa opieka zdrowotna będzie oparta na medycynie rodzinnej. MZ proponuje w nim, aby za lekarza POZ uznać również lekarza ze specjalizacją I stopnia albo specjalizacją inną niż medycyna rodzinna albo II stopnia w dziedzinie medycyny ogólnej - w tym lekarza pediatrę - jeżeli:
- udzielał on świadczeń zdrowotnych w POZ przez co najmniej 3 lata i
- ma umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej z NFZ oraz
- listę aktywną pacjentów.

MZ proponuje także, aby 'do 31 grudnia 2025 roku za lekarzy POZ uznawać również lekarzy, którzy - choć nie spełniają kryterium stażu - udzielają świadczeń w POZ i posiadają umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w POZ oraz aktywną listę pacjentów'.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post