Dziwne naciągnięcie/ucisk nad spojeniem łonowym

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
wiola845
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 18 cze 2016, o 10:42

Dziwne naciągnięcie/ucisk nad spojeniem łonowym

Post autor: wiola845 » 18 cze 2016, o 10:54

Witam!

3 tyg temu miał miejsce dziwny incydent z moim udziałem. Jestem w ciąży (28 tydzień). Miałam założoną noge na nogę w pozycji leżącej (zgięte, podparte o łóżko)., uciśnięte. Nagle w lewej pachwinie (bądź na zgięciu między pachwina a kością łonową) usłyszałam małe odspoczenie? (coś jakby strzyknęło). To doprowadziło po ok 10 minutach do blokady/paraliżu okolicy od pachwin przez całe łono do tego stopnia, że nie byłam w stanie wykonać kroku. Byłam hospitalizowana, ale głownie pod kątem ginekologicznym, jako że jestem w ciąży. Wszystko ginekologicznie wyszło ok. Nastepnego dnia bol powoli odpuścil na tyle, ze moglam samodzielnie wykonać krok, ale ze szpitala wyszlam po tygodniu. Chdzić swobodnie mogę. Podejrzewano rozejście sie spojenia łonowego, ale samo miejsce spojenia przy ucisku mnie nie boli. Nawet leżenie na boku ze złączonymi nogami nie sprawia mi kłopotu. Jedynie, co odczuwam do tej pory, to przy chodzeniu ciągnięcie/ takie uczucie ciężkości/jakbym miała założony pas z kamieniami(nie jest to bolące, a jedynie sprawia ogromny dyskomfort) w części nad spojeniem łonowym i po lewej stronie. Podnosząc prawą nogę też czuję to ciągnięcię. Podejrzewam, że musiałam naciągnąc jakiś mięsień? Czy jest szans, ze po ciazy to sie cofnie (teraz mieśnie mogą się nie regenerować z powodu ucisku macicy)? Jak sobie z tym teraz radzić? Jakiś pas podtrzymujący może? (uciskajac te newralgiczne miejsca-nawet tylko to nad spojeniem- i stawiając kroki, ciągnięcie znika.

dimedicus

Re: Dziwne naciągnięcie/ucisk nad spojeniem łonowym

Post autor: dimedicus » 18 cze 2016, o 21:20

Żaden pas,tylko pogorszy stan.
Zdarza się że w ciąży takie "urazy" się zdarzają,przemieszczanie się różnych struktur powoduje uciski na sąsiadujące struktury.Szkoda że przy badaniu nie sprawdzono w usg co się dzieje.Sądzę że ten stan może się utrzymywać aż do rozwiązania.Bez usg trudno tu oceniać,byc może coś z przepukliną pachwinową.Radzę wykonać badanie usg,wówczas będzie można powiedzieć czy to coś poważnego czy nie.

wiola845
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 18 cze 2016, o 10:42

Re: Dziwne naciągnięcie/ucisk nad spojeniem łonowym

Post autor: wiola845 » 18 cze 2016, o 21:33

Usg ma zrobić ortopeda/ginekolog...Nie wiem, do kogo mam sie z tym zwrócić :(. W szpitalu ortopeda badał mnie przez 5 min, ale sprawdzal tylko, czy boli mnie spojenie (nie bolało), miednica (też nie bolała) i czy nie mam ciągnięcia w nogach (to tez wykluczył). Czy to ciągnięcie może wynikać z rozciągającej się macicy i wystepuje akurat ucisk podbrzusza na łono?

dimedicus

Re: Dziwne naciągnięcie/ucisk nad spojeniem łonowym

Post autor: dimedicus » 19 cze 2016, o 06:09

Tu uważam za przyczynę
wiola845 pisze:może wynikać z rozciągającej się macicy i wystepuje akurat ucisk podbrzusza na łono?
usg raczej traktuję dla upewnienia się(tak dla świętego spokoju),chociaż nie liczę na jakieś rewelacje.Badanie może zlecić również lekarz ogólny a wykonać radiolog, nie ma sensu płacić za prywatne badanie.

wiola845
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 18 cze 2016, o 10:42

Re: Dziwne naciągnięcie/ucisk nad spojeniem łonowym

Post autor: wiola845 » 19 cze 2016, o 08:24

Czy takie usg pokaże, co może być uciśnięte? Rozumiem, ze to ciągnięcie to raczej nie jest objaw rozciągających się wiązadeł? Ten ucisk codziennie jest ten sam- przy chodzeniu. W pozycji leżącej go nie ma (bo nie ma ucisku brzucha pewnie). Klucie w pozycji lezącej jest po tej lewej stronie i nad spojeniem (gdy wykonuje ruch: prawa noga do góry). Przy rozciagajacych sie wiazadlach raczej jest bol kłujący (tak czytalam) i chyba nie jest codziennie permamanentny. To ciagniecie zreszta zostalo po opisanym wczesniej incydencie, mimo ze w tym czasie rzeczywiscie brzuszek sie powiększyl.

Jesli sie okaże, ze to coś z przepukliną pachwinową (mimo ze naocznie nie widac jej na zewnatrz), co dalej?

dimedicus

Re: Dziwne naciągnięcie/ucisk nad spojeniem łonowym

Post autor: dimedicus » 19 cze 2016, o 19:43

Nie ma co rozważać co robić dalej,jak się nie wie na pewno co się dzieje a uważam że problem jest związany z ciążą.A dla pewności trzeba wykonać usg
ps jeśli to przepuklina (chociaż wątpię) na pewno do czasu rozwiązania nic się nie będzie robić.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post