EKG jasno i zrozumiale + EKG Przypadki do samodzielnej interpretacji

Książki dla lekarzy,studentów,pacjentów pomocne w poznaniu leczenia i chorób
admin. med.

EKG jasno i zrozumiale + EKG Przypadki do samodzielnej interpretacji

Post autor: admin. med. »

KOMPLET
Podręcznik EKG jasno i zrozumiale został napisany wyjątkowo zrozumiałym językiem, a autorzy wykazali się umiejętnością bardzo prostego spojrzenia na poszczególne składowe EKG oraz w jasny i logiczny sposób przedstawili nieprawidłowości rejestrowane w różnych stanach patologii.

Wszystko to powoduje, że książka EKG jasno i zrozumiale ma ugruntowaną pozycję na rynku wydawniczym i stanowi podstawową publikację dotyczącą interpretacji zapisu ekg, takze dla osób chcących samodzielnie interpretować EKG.

W nowym IV już wydaniu została znacznie zmieniona treść wielu rozdziałów. W części poświęconej rytmowi serca dodano kilka nowych rozdziałów, aby ten ważny temat przedstawić w sposób bardziej zrozumiały i jednocześnie uzupełnić go o dodatkowe szczegóły. Szczegółowo omówiono wykonywanie badania i dodano rozdział dotyczący opisywania zapisu EKG. Dodany został także nowy rozdział poświęcony anatomii i fizjologii serca. Tekst został zaktualizowany w oparciu o najnowsze wytyczne kliniczne, a na końcu każdego rozdziału zamieszczono sugerowane propozycje dalszych lektur.

Książka EKG Przypadki do samodzielnej interpretacji jest kontynuacją bestsellerowego podręcznika Andrew Houghtona i Davida Gray'a p.t. Ekg jasno i zrozumiale.

Jeżeli Czytelnik ma już za sobą lekturę naszej książki EKG - jasno i zrozumiale, prawdopodobnie z ochotą skorzysta z okazji, aby sprawdzić swoją wiedzę. W tomie EKG Przypadki do samodzielnej interpretacji, umożliwiliśmy przetestowanie swoich umiejętności w zakresie interpretacji EKG na przykładzie 70 odrębnych sytuacji klinicznych.

Konstrukcja pozycji EKG Przypadki do samodzielnej interpretacji, jest bardzo przejrzysta: występuje tu jasny opis każdego przypadku rozpoczyna się prezentacją zapisu EKG, potem przedstawia się dane umiejscawiające ten zapis w konkretnej sytuacji klinicznej oraz zestaw pytań. Następnie Czytelnik znajdzie odpowiedzi na zadane pytania i szczegółową analizę zapisu EKG, a także komentarz do elektrokardiogramu i opisywanej sytuacji klinicznej oraz proponowane piśmiennictwo dotyczące danego zagadnienia. Przypadki są uszeregowane według wzrastającego stopnia trudności. Mamy nadzieję, że Czytelnik, niezależnie od posiadanego doświadczenia w interpretacji EKG, znajdzie tu przykłady, które będą dla niego stanowić ambitne wyzwanie.

(Ze Wstępu)

EKG Przypadki do samodzielnej interpretacji, to idealna pozycja, zarówno dla praktykujących lekarzy, jak i studentów, którzy dopiero rozpoczynają swoją medyczną karierę. Książka ta to niezwykłe kompendium wiedzy, które wzbogaci nasze doświadczenie oraz kwalifikacje.
Załączniki
ekg-zrozumiale.jpg
ekg-zrozumiale.jpg (3.31 KiB) Przejrzano 480 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post