Ella One na receptę

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
Asystentka

Ella One na receptę

Post autor: Asystentka »

Projekt ustawy dotyczący hormonalnych leków antykoncepcyjnych nie był wpisany do dzisiejszego porządku obrad Rady Ministrów, ale mimo tego rząd nad nim obradował. Być może dlatego, że z obrad po raz kolejny spadła długo oczekiwana i ważna ustawa o sieci szpitali i w ten sposób zastąpiono zdrowotną „pustkę”.

W ten sposób Polska stała się drugim, po Węgrzech, krajem w Europie, w którym pigułka Ella One nie jest dostępna bez recepty.

Ella One należy do grupy tzw. hormonalne leków antykoncepcyjnych i będą one mogły być sprzedawane jedynie na receptę. Zapis ten znalazł się w projekcie ustawy przyjętej dzisiaj przez rząd. Umożliwiony ma być dostęp do niestandardowej terapii w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. O przyjęciu tego projektu poinformował na konferencji prasowej wicepremier i minister kultury Piotr Gliński.

Projekt był zapowiadany od dawna, w listopadzie ubiegłego roku minister zdrowia mówił, że prace się przedłużają, ale zmierzają do końca. Zakończyły się więc 14 lutego, w dzień św. Walentego.

Janusz Maciejowski
Załączniki
ella-one.png
ella-one.png (435.56 KiB) Przejrzano 526 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post