ELLAONE to lek o właściwościach antykoncepcyjnych

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

ELLAONE to lek o właściwościach antykoncepcyjnych

Post autor: admin. med. »

ELLAONE to lek o właściwościach antykoncepcyjnych. Dzięki zawartości uliprystalu blokuje bądź opóźnia jajeczkowanie, co zabezpiecza przed nieplanowanym zajściem w ciąże (w ciągu 5 dni po stosunku płciowym bez skutecznej antykoncepcji).

Skład:
1 tabl. zawiera 30 mg octanu uliprystalu. Preparat zawiera laktozę.

Działanie:
Preparat ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego. Działa na bazie octanu uliprystalu. Stanowi syntetyczny, wybiórczy modulator receptora progesteronowego, charakteryzujący się znacznym powinowactwem wiązania do tego receptora u ludzi. Podstawowy mechanizm działania opiera się na zatrzymywaniu albo opóźnianiu jajeczkowania. Wykazuje niewielkie powinowactwo do receptora androgenowego i nie posiada powinowactwa do receptora estrogenowego i mineralokortykosteroidowego u ludzi. Preparat ulega szybkiemu wchłonięciu z przewodu pokarmowego, a swoje najwyższe stężenie w organizmie osiąga po upływie około 60 minut od zastosowania..

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- ciąża

Wskazania:
Zaleca się stosowanie leku w ramach antykoncepcji w nagłych sytuacjach, np. do podawania w ciągu 120 godzin (5 dni) od współżycia przebiegającego bez użycia zabezpieczenia albo w przypadku, gdy wykorzystana metoda antykoncepcji zawiodła.

Dawkowanie:
Stosować doustnie. Lek zażyć jak najszybciej, jednak nie później niż 120 h (5 dni) po współżyciu bez zastosowania skutecznej metody antykoncepcji. Stosować z jedzeniem albo bez posiłku. Jeśli w ciągu 3 h od przyjęcia preparatu wystąpią torsje, zaleca się natychmiast zażyć następną tabletkę.
Załączniki
ELLAONE.jpg
ELLAONE.jpg (2.44 KiB) Przejrzano 646 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post