FEROVIT BIO Special Kids żelazo dla dzieci od 3 roku życia

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

FEROVIT BIO Special Kids żelazo dla dzieci od 3 roku życia

Post autor: admin. med. »

FEROVIT BIO Special Kids dostarcza organizmowi dziecka od 3 roku życia żelaza. Odpowiada za prawidłowe wytwarzanie hemoglobiny i erytrocytów krwi. Łagodzi uczucie zmęczenia. Zapobiega anemii.

Skład:
Składniki aktywne w dziennej porcji: Lipofer 89,375 mg-268,125mg w tym żelazo 7,51mg-22,52mg (53,64%-160,93% dziennego zalecanego spożycia), woda, cukier, Lipofer (skrobia kukurydziana, difosforan żelaza, emulgator-lecytyna słonecznikowa), substancja zagęszczająca-guma ksantanowa, aromat bananowy, substancja konserwująca-benzoesan sodu.

Działanie:
FEROVIT BIO Special Kids to suplement diety mający postać płynu do picia. Przyczynia się do uzupełnienia poziomu żelaza w organizmie. Składnik ten odgrywa ważną rolę w procesie rozwoju funkcji poznawczych u dzieci. Pozytywnie oddziałuje na prawidłowy przebieg procesów wzrostu i kształtowania się odporności. Sprzyja ograniczeniu uczucia zmęczenia i znużenia. Jest składnikiem niezwykle ważnym w procesie powstawania hemoglobiny i erytrocytów. Jego niedobór może prowadzić do anemii. FEROVIT BIO Special Kids nie pozostawia metalicznego posmaku w ustach.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe preparatu

Wskazania:
Preparat należy wykorzystywać u dzieci od 3 roku życia w ramach suplementacji żelaza. Wskazany szczególnie w przypadku wzmożonej aktywności fizycznej i umysłowej, okresie intensywnego wzrostu i braku łaknienia.

Sposób użycia:
Stosować doustnie. Dzieciom w wieku 3-12 lat podawać 2,5 ml x 1-2/24h. U młodzieży powyżej 12 lat stosować 2,5 ml x 3/24h. Przyjmować po rozcieńczeniu w niewielkiej ilości płynu, podczas jedzenia.
Załączniki
FEROVIT-BIO-Special-Kids-plyn.jpg
FEROVIT-BIO-Special-Kids-plyn.jpg (3.41 KiB) Przejrzano 730 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post