Fibromyalgia określana jako gościec mięśniowo-włóknisty

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
admin. med.

Fibromyalgia określana jako gościec mięśniowo-włóknisty

Post autor: admin. med. »

Fibromyalgia, określana czasem jako fibrositis, to częste schorzenie, występujące zwłaszcza u kobiet w średnim wieku.Fibromialgii (FM) jest chorobą charakteryzującą się przewlekłym powszechnym bólem i podwyższonej i bolesną odpowiedź na nacisk. może występować objawy inne niż ból, co prowadzi do stosowania zespołu termin fibromialgii (FMS). Inne objawy to uczucie zmęczenia w stopniu dotknięte są normalne działania, zaburzenia snu i sztywność stawów. Niektórzy ludzie również posiadają trudności z przełykaniem, , jelit i pęcherza moczowego zaburzenia, , drętwienie i mrowienie, i zaburzenie funkcji poznawczych fibromialgii jest często związane z zaburzeniami psychicznymi, takich jak depresja i lęk, a z zaburzeń związanych ze stresem, takich jak zespół stresu pourazowego. Nie wszystkie osoby z doświadczeniem fibromialgii wszystkie towarzyszącymi objawami.

Jej dokładna przyczyna nie jest znana, ale uważa się, że wiążą psychologiczne, genetyczne, neurobiologicznych czynników i środowiskowe. Istnieją dowody na to, że czynniki środowiskowe i niektóre geny zwiększają ryzyko rozwoju fibromialgii; Te same geny są związane z innymi funkcjonalnymi zespołami somatycznych i dużego zaburzenia depresyjnego.Głównym objawem fibromialgii, mianowicie powszechnym bólem, wydaje się wynikać z neurochemicznych nierównowagi oraz aktywację szlaków zapalnych w mózgu, co prowadzi do zaburzeń w bólu mięsu.Mózgi osób z fibromialgii pokazać funkcjonalne i strukturalne różnice z tych ludzi bez fibromialgii, ale nie jest jasne, czy anomalie mózgowe powodować objawy fibromialgii, czy są produktem nieznanym podstawowej wspólnej sprawy. Niektóre badania sugerują, że te nieprawidłowości w mózgu może być wynikiem naprężenia dzieciństwie lub w przedłużonym lub silnego stresu.
Załączniki
fibromyalgia.png
fibromyalgia.png (33.15 KiB) Przejrzano 594 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post