Flegamina z formułą Anti-glue

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
Asystentka

Flegamina z formułą Anti-glue

Post autor: Asystentka »

Taka ciekawostka na dziś: znany od lat na rynku lek, nagle zyskuje "nową" formułę. Czy zmienił się skład? Co to za formuła wzbogaciła syrop znany większości Polaków?

Nowa reklama Flegaminy jest całkiem przyjemna do oglądania. Mama doradza co wybrać. A to kurtkę, a to buty, a to mężowi syrop na kaszel produktywny (mokry). Ciekawszy moment pojawia się, gdy dowiadujemy się, jak lek działa. Rozrzedza wydzielinę oraz odkleja ją...dzięki formule Anti-glue. Czym jest ten magiczny dodatek, który otrzymał uroczą angielską nazwę?

Skład syropu Flegamina (miętowy oraz malinowy):


chlorowodorek bromheksyny 4mg/5ml


dawkowanie:

dzieci w wieku 7-12 lat 5ml syropu 3x na dobę
dzieci >12lat i dorośli 10ml syropu 3x na dobę

Uwaga u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy. Lek może nasilić objawy.

Bromheksyna to znany lek o działaniu wykrztuśnym, często stosowany w przebiegu przeziębienia, któremu towarzyszy objaw tzw. kaszlu mokrego. Substancja ta działa mukolitycznie, czyli upłynnia gęstą, lepką wydzielinę jaka gromadzi się w oskrzelach. Dodatkowo zwiększa się ilość wydzieliny a jej lepkość się zmniejsza. Pomaga to w oczyszczeniu oskrzeli. Lek ten nasili kaszel, jednak będzie on miał działanie produktywne, oczyszczające. Dlatego nie zaleca się stosowania Flegaminy późnym wieczorem, czy na noc, gdyż kaszlu nie uspokoi. W tym celu, jeśli kaszel mocno męczy lepiej sięgnąć po syrop przeciwkaszlowy lub powlekający, aby spokojnie się wyspać.


Ważne jest aby podczas kuracji, ale także podczas trwania przeziębienia (już od pierwszych objawów) dbać o odpowiednie nawodnienie. Dobrze nawilżone błony śluzowe to sprawny układ obronny przed patogenami. Poza tym jest to istotne dla prawidłowego funkcjonowania leku.

Zatem powracając do ciekawej formuły Anti-glue...ktoś zdecydowanie przesadził. Czyżby potrzeba wyróżnienia, czy wybicia się w reklamie ponad inne reklamowane syropy sprawiła, iż powstało dziwne hasło, przykuwające uwagę a tak naprawdę nic nie wnoszące? To tak jakby zwykły lek przeciwbólowy zawierający paracetamol zareklamować, jako "Paracetamol z formułą anti-pain". Po co określać podstawowe działanie leku sztucznie nazwaną formułką? Mieliśmy już przykład Ibupromu z inhibitorem COX który z farmakologicznego punktu widzenia jest inhibitorem COX, A teraz mamy Flegaminę z formułą Anti-glue ;)

Podsumowując: lek dobry, znany i z powodzeniem stosowany przy kaszlu produktywnym. Reklama sympatyczna, tylko hasło głupie. Nie znajdziemy we Flegaminie wspominanej formuły, bo po prostu substancja czynna tego leku właśnie tak działa: "odklejająco" na zalegająca wydzielinę. Tylko czy "formuła odklejająca" brzmiała by równie dobrze?;) Ot, takie chwyty marketingowe.
Załączniki
Flegamina-21.png
Flegamina-21.png (104.05 KiB) Przejrzano 687 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post