Gdańsk: pracują nad polskim implantem zębowym

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
Asystentka

Gdańsk: pracują nad polskim implantem zębowym

Post autor: Asystentka »

Naukowcy z Politechniki Gdańskiej i lekarze z Kliniki Stomatologicznej Vivadental pracują nad polskim implantem zębowym z drukarki 3D. Jego cena ma być konkurencyjna w stosunku do obecnych na rynku.

Implant ma rozwiązać m.in problem wysokich cen tego typu materiałów, które obecnie najczęściej sprowadza się z zagranicy - informuje Radio Gdańsk.

Naukowcy pracują nad opracowaniem implantu, który miałby budowę anatomiczną. Jak zaznacza prof. Andrzej Zieliński z Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej, chodzi nie tyle o odtworzenie kształtu zęba na podstawie zębodołu, ale o wytworzenie za pomocą druku 3D, z uwzględnieniem wymagań anatomicznych organizmu, tytanowego implantu, który będzie pasował do zębodołu. Ma on przenosić obciążenia i dawać możliwość zamocowania w kościach o różnej gęstości i różnym kształcie.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, implant trafi na rynek za dwa, trzy lata. Każdy lekarz dentysta za pomocą specjalnej drukarki 3D będzie mógł go wytworzyć w swoim gabinecie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post