Grypostop w zwalczaniu objawów przeziębienia

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

Grypostop w zwalczaniu objawów przeziębienia

Post autor: admin. med. »

Grypostop w zwalczaniu objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe

Grypostop stosowany jest w doraźnym zwalczaniu objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe).

Skład:
1 tabl. powl. zawiera 325 mg paracetamolu, 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny, 15 mg bromowodorku dekstrometorfanu.

Działanie:
Wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, przeciwkaszlowe i udrożniające przewody nosowe i ujścia zatok obocznych nosa, zmniejsza ilość wydzieliny śluzowej oraz przekrwienie i obrzęk błony śluzowej przewodów nosowych. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, głównie poprzez hamowanie aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej w o.u.n. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, maksymalne stężenie we krwi osiąga po 30-60 min, przenika do płynów ustrojowych i narządów wewnętrznych, w około 25% wiąże się z białkami osocza. T0,5 wynosi 3-4 h. Jest metabolizowany w wątrobie, wydalany z moczem w postaci glukuronianów, siarczanów i po sprzężeniu z cysteiną. Chlorowodorek pseudoefedryny obkurcza naczynia krwionośne, zmniejszając przekrwienie błony śluzowej nosa. Jest wydalany z moczem w postaci nie zmienionej. Bromowodorek dekstrometorfanu wykazuje działanie hamujące odruch kaszlu przez bezpośredni wpływ na ośrodek kaszlu w rdzeniu przedłużonym, przez co zmniejsza nasilenie suchego, drażniącego kaszlu. Wchłania się szybko z przewodu pokarmowego. Działanie przeciwkaszlowe występuje po około 30 min po podaniu i utrzymuje się przez 5-6 h. W dawkach leczniczych lek nie hamuje czynności nabłonka rzęskowego oskrzeli.

Wskazania:
Doraźne zwalczanie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe).

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Niedokrwistość, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, dzieci poniżej 12 r.ż., okres karmienia piersią, jednoczesne leczenia inhibitorami MAO. Wyłącznie na zlecenie lekarza: w zaburzeniach oddychania, rozedmie płuc, astmie, przewlekłym zapaleniu oskrzeli, przeroście prostaty, przy jednoczesnym stosowaniu anksjolityków lub leków przeciwdepresyjnych. W ciąży stosować wyłącznie w sytuacji, gdy korzyść dla matki przewyższa ryzyko dla płodu.

Dawkowanie:
Doustnie. Pacjenci powyżej 12 r.ż.: 2 tabl. 3-4 razy na dobę; maksymalnie do 8 tabl. na dobę. Należy zasięgnąć porady lekarza, jeśli kaszel utrzymuje się ponad 7 dni lub gorączka - ponad 3 dni.
Załączniki
Grypostop.jpg
Grypostop.jpg (5.88 KiB) Przejrzano 768 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post