Hirudoid żel na Stłuczenia, zwichnięcia

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

Hirudoid żel na Stłuczenia, zwichnięcia

Post autor: admin. med. »

Skład
100 g żelu zawiera: polisiarczan mukopolisacharydowy (heparynoid) 0,3 g odpowiada 25000 j. (jednostki ustalone na podstawie oznaczenia częściowego czasu aktywowanej tromboplastyny APTT).
substancje pomocnicze: sodu wodorotlenek, olej aromatyczny, glikol propylenowy, karbomery, alkohol izopropylowy, woda oczyszczona.
Wskazania

Choroby żył powierzchownych takie jak: zakrzepica żył powierzchownych (zapalenie żył powierzchownych), stany zapalne żylaków, zakrzepica żył powierzchownych po wlewach oraz iniekcjach dożylnych, żylaki kończyn dolnych, wspomagające leczenie po zabiegach sklerotyzacji żył oraz w leczeniu zespołu pozakrzepowego.
Krwiaki, stłuczenia, obrzęki.
Hirudoid żel może być również stosowany do fono- i jonoforezy., przy jonoforezie żel podawany jest pod katodę.

Działanie
Hirudoid sporządzony jest na podłożu, które ułatwia przenikanie substancji czynnej przez skórę. Odznacza się bardzo dobrą tolerancja przez tkanki. Hirudoid zapobiega tworzeniu się powierzchownych zakrzepów oraz ułatwia rozpuszczanie już istniejących, stymuluje ich wchłanianie. Wykazuje miejscowe działanie przeciwzapalne, przyspiesza także wchłanianie krwiaków i nacieków, hamuje powierzchowne procesy zapalne. Hirudoid działa długotrwale na zmienioną chorobowo tkankę, łagodzi ból i uczucie napięcia, zmniejsza stan zapalny, obrzęk, poprawia ukrwienie. Hirudoid poprawia metabolizm podskórnej tkanki łącznej znacznie skracając czas choroby.
Dawkowanie
Hirudoid żel jest preparatem do stosowania miejscowego, na skórę. Raz lub kilka razy dziennie na zmienione chorobowo miejsca należy nałożyć 3-5 cm żelu i delikatnie wmasować w skórę. W przypadku bardzo bolesnych stanów zapalnych żel należy ostrożnie rozprowadzić na zmienionej powierzchni i w jej okolicach. Dawka leku może zostać zwiększona w zależności od przebiegu schorzenia i rozmiarów zmian chorobowych. Ponieważ Hirudoid żel zawiera alkohol nie należy stosować go na błony śluzowe, oczy i otwarte rany. a także przykrywać opatrunkami.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Żel Hirudoid zawiera alkohol (izopropanol) i dlatego należy unikać kontaktu z otwartymi ranami, błonami śluzowymi i oczami.

Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Załączniki
hirudoid.jpg
hirudoid.jpg (8.82 KiB) Przejrzano 822 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post