Ibum Express, przeciwbólowy, przeciwgorączkowy, przeciwzapalny

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

Ibum Express, przeciwbólowy, przeciwgorączkowy, przeciwzapalny

Post autor: admin. med. »

Duże opakowanie – aż 36 kapsułek leku Ibum Express. Substancją czynną jest ibuprofen, czyli skuteczny i bezpieczny środek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Jedna kapsułka zawiera 400mg ibuprofenu.

Skład:
Substancja czynna w 1 kapsułce: ibuprofen – 400mg. Substancje pomocnicze: makrogol 400, potasu wodorotlenek 50%, żelatyna, sorbitol ciekły częściowo odwodniony, woda oczyszczona, żółcień chinolinowa E104, błękit patentowy E 131 (barwniki).

Działanie:
Ibuprofen, czyli substancja aktywna w leku Ibum Express, to składnik o udowodnionym działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Cechą charakterystyczną ibuprofenu jest szybkość działania, w niecałe 30 minut od zażycia zauważalny jest już efekt. Ibum Express to lek uniwersalny, można go stosować w celu uśmierzania różnego rodzaju bólu, np. bólów głowy, powstałych w wyniku urazu czy też bolesnych miesiączek. Skutecznie obniża gorączkę. Co ważne ibuprofen nie kumuluje się w organizmie, zostaje w całości wydalony wraz z moczem.

Zastosowanie:
Ibum Express polecany jako skuteczny środek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy i przeciwzapalny. Wskazany w bólach o słabym i umiarkowanym nasileniu – bóle głowy, również migreny, bóle zębów, bóle mięśniowe, stawowe, kostne, bóle pourazowe, nerwobóle, bóle miesiączkowe oraz w stanach gorączkowych.

Informacje dodatkowe:
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na ibuprofen lub inny składnik preparatu; choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy; u pacjentów, u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi występowały jakiekolwiek objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej; stosowania innych NLPZ, w tym inhibitorów COX-2; ciężkiej niewydolności wątroby, nerek lub serca; krwawienia w mózgu lub innego krwawienia; zaburzenia krzepnięcia krwi; skazy krwotocznej; odwodnienia; w trzecim trymestrze ciąży. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12. roku życia.

Sposób użycia:
Dzieci powyżej 12. roku życia: zaleca się przyjmować 1 kapsułkę dawki początkowej. Kolejne dawki w razie potrzeby powtarzać co 3-6 godzin. Nie przekraczać 3 kapsułek, czyli 1200mg ibuprofenu na dobę. Nie należy stosować leku Ibum Express bez konsultowania się z lekarzem dłużej niż 3 dni.
Załączniki
Ibum-Express.jpg
Ibum-Express.jpg (5.72 KiB) Przejrzano 681 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post