Infekcje układu oddechowego

Książki dla lekarzy,studentów,pacjentów pomocne w poznaniu leczenia i chorób
admin. med.

Infekcje układu oddechowego

Post autor: admin. med. »

Wybrane aspekty diagnostyki i terapii.
Monografia zatytułowana Infekcje układu oddechowego. Wybrane aspekty diagnostyki
i terapii jest opracowaniem przeznaczonym przede wszystkim dla lekarzy rodzinnych
i internistów. Stanowi ona kompendium wiedzy o zakażeniach układu oddechowego. Na podstawie światowych i krajowych standardów oraz najnowszych wyników badań klinicznych przedstawia aktualne poglądy na temat praktycznych aspektów diagnostyki
i terapii tych zakażeń.
Autorami poszczególnych rozdziałów są głównie adiunkci i asystenci Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, a redaktorem monografii jest prof. UM dr hab. n. med. Halina Batura-Gabryel, kierownik Katedry i Kliniki, internista, specjalista chorób płuc.
Profesor Halina Batura-Gabryel redagowała m.in. książkę Przewlekła obturacyjna choroba płuc. Podstawy diagnostyki i terapii (2007) oraz współredagowała Zarys pulmonologii z elementami alergologii (2004) i Mikologię lekarską (2005 i 2007). Wszystkie te publikacje, podobnie jak niniejsza, mają służyć jako pomoc dydaktyczna w kształceniu przed- i podyplomowym oraz przydatne narzędzie w codziennej praktyce ambulatoryjnej i szpitalnej.
Załączniki
infekcja-ukladu-oddechowego.gif
infekcja-ukladu-oddechowego.gif (8.88 KiB) Przejrzano 712 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post