[Film] Jak odciągać pokarm?

Choroby dziecięce, opieka nad dzieckiem oraz rozwój.
admin. med.

[Film] Jak odciągać pokarm?

Post autor: admin. med. »

Niektóre noworodki tuż po urodzeniu potrzebują nieco więcej czasu, by nauczyć się ssać efektywnie. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest podawanie im mleka odciąganego z piersi do specjalnego pojemniczka. Jak właściwie odciągać pokarm? Należy uchwycić brodawkę sutkową tuż przy otoczce za pomocą palca wskazującego i kciuka, a następnie delikatnie wykonywać taki ruch, jakby palce miały zostać złączone. Ten sposób odciągania może być pomocny w sytuacji, gdy pojawi się nawał pokarmu: w takiej sytuacji dziecko niejednokrotnie ma problem z uchwyceniem zbyt pełnej piersi.
Jeśli u dziecka pojawiają się trudności wynikające ze zbyt wczesnego urodzenia lub choroby, odciąganie pokarmu powinno odbywać się za pomocą dwufazowego laktatora elektrycznego. Dwufazowe odciągacze pokarmu Medela odwzorowują rytm ssania dziecka, zapewniając maluszkowi codzienny pokarm, przygotowując równocześnie mamę na moment, kiedy samodzielnie będzie mogła podjąć karmienie.
Odciągacze pokarmu wykorzystuje się również do stymulacji laktacji, przystawiając go na kwadrans do każdej piersi. Aby stymulacja była bardziej efektywna, można zastosować jednocześnie dwie końcówki do obu piersi na raz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post