[Film] Pielęgnacja cery trądzikowej

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
admin. med.

[Film] Pielęgnacja cery trądzikowej

Post autor: admin. med. »

Trądzik różowaty jest przewlekłym schorzeniem, które objawia się najpierw przemijającym, a następnie stałym zaczerwienieniem skóry twarzy oraz rozszerzeniem naczyń krwionośnych, czemu zazwyczaj towarzyszą wykwity pod postacią grudek. Tak, więc głównym objawem jest rumień, a także tzw. teleangiektazje, czyli pajączkowate rozszerzenia naczyń włosowatych ("pajączki").

Do czynników wywołujących trądzik różowaty zaliczyć należy:
- obecność sprzyjających warunków dla grzybów Pityrosporum, które atakują skórę,
- chorobę wrzodową, co związane jest z zakażeniem Helicobacter pylorii,
- nieżyt żołądka,
- niedokwasotę soku żołądkowego,
- stany zapalne dróg żółciowych.

Do innych czynników zalicza się uwarunkowania genetyczne, zaburzenia hormonalne oraz zaburzenia naczyniowe. Dodatkową przyczyną powodującą pojawienie się trądziku różowatego jest stosowanie maści i kremów sterydowych.

Na temat pielęgnacji cery w przypadku trądziku różowatego wypowiada się nasz ekspert - prof. Andrzej Kaszuba, dermatolog.
amir
Użytkownicy
Posty: 84
Rejestracja: 11 maja 2016, o 05:48

Re: Jak pielęgnować cerę trądzikową?

Post autor: amir »

Ja polecam zastanowić się nad tym co kładziemy sobie na twarz. Sam do tej pory przetestowalem bardzo wiele srodków na trądzik. Na pewno nie polecam agresywnych środków przeciwtrądzikowych jakie są dostępne w popularnych sklepach. Miałem z niektórymi do czynienia i szczerze powiedziawszy to zrobiły u mnie więcej złego niż dobrego . Szczgolnie te które zawierają w sobie drobinki peelingujące ( roznosza bakterie po całej skórze).
U mnie sprawdzilo się serum na twarz Sevolium Jest to kosmetyk , który nakłada sie rano i wieczorem. Pryszcze powoli znikały. Jest delikatne zawiera naturalne składniki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post