KALTOSTAT opatrunek alginianowy na rany, bez infekcji, z obfitym wysiękiem lub krwawiące

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

KALTOSTAT opatrunek alginianowy na rany, bez infekcji, z obfitym wysiękiem lub krwawiące

Post autor: admin. med. »

Kaltostat to opatrunek alginianowy. Dostępny jest w postaci sterylnego kompresu lub taśmy. Wchłania wysięk z rany i stopniowo żeluje. Przekształca się w trwały żel lub włóknisto-żelową warstwę. Bardzo dobrze wchłania wysięk i kontroluje krwawienie. Posiada szeroki zakres zastosowań w leczeniu ran przewlekłych i ostrych, w tym zwłaszcza krwawiących ran głębokich. Wymaga opatrunku wtórnego.

Zastosowanie:

Rany przewlekłe głębokie i płytkie, o obfitym wydzielaniu oraz krwawiące (owrzodzenia podudzi na tle niewydolności żylnej i tętniczej, odleżyny, zespół stopy cukrzycowej).
Rany ostre głębokie i płytkie, o obfitym wydzielaniu oraz krwawiące (oparzenia skóry pośredniej grubości (II stopień), miejsca pobrania skóry do przeszczepu, rany poura­zowe, rany po opracowaniu chirurgicznym).

Sposób użycia*:

Zawsze wymaga pokrycia opatrunkiem wtórnym (np. AQUACEL® Foam, Granuflex®, Granuflex® Extra Thin, Versiva® XC™), który mocuje KALTOSTAT® i wydłuża okres noszenia opatrunku. KALTOSTAT® należy nakładać w taki sposób, aby nie wystawał na zewnątrz rany.

Oceń stan rany.
Przepłucz dokładnie intensywnym strumieniem 0,9% NaCl lub Płynem Ringera.
W przypadku ran podejrzewanych o kolonizację bakteryjną zastosuj dodatkowo do przepłukania bezpieczny preparat antyseptyczny.
W razie konieczności oczyść ranę z tkanek martwiczych.
Następnie osusz dokładnie skórę wokół rany.
Zmierz powierzchnię rany.
Mierz zawsze w miejscach, gdzie rana ma największe wymiary.

Zakładanie opatrunku KALTOSTAT®:

Opatrunek należy złożyć tak, aby pasował do wielkości i kształtu rany. Załóż suchy opatrunek KALTOSTAT® bezpośrednio na ranę, ale nie wypełniaj jej szczelnie (opatrunek zwiększy swoją objętość pod wpływem absorpcji wysięku).
Przykryj opatrunkiem wtórnym (AQUACEL® Foam, Granuflex® lub Granuflex® Extra Thin). KALTOSTAT® może pozostawać na miejscu do 7 dni. Opatrunek należy zmienić wcześniej w sytuacji przesiąkania krwi lub wysięku do opatrunku wtórnego.

Usuwanie opatrunku KALTOSTAT®:

Opatrunek zmienia się w żel na powierzchni przylegającej do rany i powinien bez trudu zostać z niej usunięty.
Do usunięcia opatrunku z ran z małym wysiękiem można wykorzystać sterylny roztwór 0,9% NaCl, Płyn Ringera lub sterylną wodę.
Po oczyszczeniu ponownie oceń stan rany i załóż kolejny opatrunek, postępując zgodnie z powyższymi wskazówkami.
Załączniki
kaltostat.jpg
kaltostat.jpg (4.82 KiB) Przejrzano 878 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post