Kolagen rybi na skórę, włosy, zmarszczki

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
Asystentka

Kolagen rybi na skórę, włosy, zmarszczki

Post autor: Asystentka »

Działanie kolagenu rybiego w kosmetykach lub bezpośrednio:
głęboko nawilża skórę i włosy od wewnątrz,
spowalnia powstawanie zmarszczek,
uelastycznia i wygładza skórę,
regeneruje i przywraca sprężystość włosów,

Wygląd i konsystencja: jednorodna, klarowna ciecz.
Kolor: bursztynowy
Gęstość 1.0 g/cm3
Zapach - charakterystyczny, niezbyt przyjemny (ponieważ jest to surowiec)
Kolagen rybi BingoSpa jest natywnym, niezhydrolizowanym białkiem o dużej masie cząsteczkowej. Jedna z ważniejszych substancji wykorzystywanych do pielęgnacji skóry. Budowa cząsteczki kolagenu charakteryzuje się potrójną spiralną strukturą.

Badania wykazują, że zawartość kolagenu w ludzkiej skórze zmniejsza się z wiekiem, ze względu na degradację wiązań kolagenowych pod wpływem promieniowania UV, zanieczyszczenia środowiska oraz stresem. Zmniejszenie zawartości kolagenu i inne zmiany fizjologiczne prowadzą do obniżenia poziomu nawilżenia i zmniejszenia jędrności skóry, co w konsekwencji powoduje przedwczesne starzenie się skóry.

Aminokwasy z których zbudowane są włókna kolagenowe są higroskopijne - wykazują silne właściwości wiązania wody. Posiadając niskie średnie masy cząsteczkowe są w stanie przenikać przez naskórek włosów i warstwę rogową skóry nawilżając je od wewnątrz.

Naturalne podobieństwo składu aminokwasów kolagenu do włosów i skóry wzmacnia efekt retencji, co czyni go idealnym czynnikiem nawilżającym.

Dzięki błonotwórczym właściwościom, kolagen aplikowany na skórę, tworzy na jej powierzchni film, który zapobiega nadmiernemu odwodnieniu, w efekcie zmniejszając zmarszczki i bruzdy.
Załączniki
kolagen-rybi.jpg
kolagen-rybi.jpg (4.28 KiB) Przejrzano 518 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post