Laremid w leczeniu biegunek ostrych i przewlekłych

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

Laremid w leczeniu biegunek ostrych i przewlekłych

Post autor: admin. med. »

LAREMID ( LOPERAMID)
Lek znajduje zastosowanie w objawowym leczeniu biegunek ostrych i przewlekłych różnego pochodzenia. W leczeniu biegunki w przebiegu zaburzeń czynnościowych jelit. W lekkich zaostrzeniach nieswoistych zapaleń jelit.

1 tabletka zawiera:
Chlorowodorek loperamidu 2 mg

Substancje pomocnicze:
laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, powidon K-25, kwas stearynowy

Działanie:
Zawarty w preparacie loperamid hamuje motorykę jelit działając bezpośrednio na mięśnie gładkie ściany jelita, zmniejsza wydzielanie nabłonka jelitowego. Lek zwalnia szybkość pasażu treści jelitowej przez przewód pokarmowy, zmniejsza liczbę wypróżnień i poprawia konsystencję stolca.

Wskazania:
Lek znajduje zastosowanie w objawowym leczeniu biegunek ostrych i przewlekłych różnego pochodzenia. W leczeniu biegunki w przebiegu zaburzeń czynnościowych jelit. W lekkich zaostrzeniach nieswoistych zapaleń jelit. U pacjentów po operacjach, u których dokonano przetoki jelitowej.

Dawkowanie:
Lek podaje się w dawce i z częstotliwością ustaloną przez lekarza.
Zwykle podaje się: początkowo w ostrej biegunce 2 tabletki, a następnie 1 tabletka po każdym nieprawidłowym wypróżnieniu. Maksymalna dawka leku nie może przekraczać 8 tabletek na dobę. W biegunce przewlekłej zwykle na początku podaje się 2 razy po 1 tabletce, w razie potrzeby zwiększając dawkę do 4-6 na dobę. Leku nie należy podawać w stanach niedrożności jelit, w zaparciach, w ciężkim rzucie zapaleń nieswoistych jelit. Lek nie powinien być podawany dzieciom do 2 roku życia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post