[Film] Laserowa korekcja wzroku

Choroby, schorzenia i leczenie oczu.
admin. med.

[Film] Laserowa korekcja wzroku

Post autor: admin. med. »

Laserowa korekcja wad wzroku ma na celu zmniejszenie lub zlikwidowanie konieczności noszenia okularów lub soczewek kontaktowych. Jej wprowadzenie dostarczyło alternatywnej metody korekcji wad wzroku.

Obecnie najbardziej popularne są trzy metody laserowej korekcji wad wzroku:

- LASIK - laser w miejscu keratomilozy. Metoda ta służy do korekcji większych wad wzroku: krótkowzroczności do -13,0 dioptrii, nadwzroczności do +4,0 dioptrii, astygmatyzmu do 6,0 dioptrii. LASIK umożliwia najszybsze odzyskanie ostrości wzroku.

- PRK - fotokeratektomia refrakcyjna -- jest stosowana w celu korekcji krótkowzroczności od -1,0 do -8,0 dioptrii, niewielkiego stopnia nadwzroczności oraz astygmatyzmu do 2,5 dioptrii.

- LASEK - laser w miejscu keratomilozy nabłonkowej, jest to modyfikacja powyższej metody.

Istotą przeprowadzanych korekcji wzroku jest działanie wiązki lasera na odsłonięte, głębsze warstwy rogówki. W ciągu kilkudziesięciu sekund laser modeluje kształt rogówki i zmienia w ten sposób jej moc optyczną. Dla każdego rodzaju i wielkości wady usuwana jest ściśle określona, wyliczona komputerowo grubość rogówki. Aby przyspieszyć regenerację nabłonka rogówki i zmniejszyć dolegliwości bólowe towarzyszące gojeniu się oka, często zakłada się po zabiegu opatrunkową soczewkę kontaktową.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post