Lekarze i pielęgniarki będą szkolić się w obsłudze robota da

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
Asystentka

Lekarze i pielęgniarki będą szkolić się w obsłudze robota da

Post autor: Asystentka »

Rzeszów: lekarze i pielęgniarki będą szkolić się w obsłudze robota da Vinci
Rzeszów przygotowuje się do zakupienia robota chirurgicznego da Vinci dla Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. Świętej Jadwigi Królowej w tym mieście. Rzeszowska lecznica podpisała umowę o współpracy z niemiecką kliniką dotyczącą m.in. szkoleń w zakresie obsługi robota.

Dokument podpisali prof. Jürgen Zumbe, dyrektor ds. medycznych Kliniki w Leverkusen, a także współzałożyciel Niemieckiego Towarzystwa Chirurgii Robotowej oraz Justyna Lis, p.o. dyrektora rzeszowskiej „dwójki”. Obecny był między innymi również dr Paweł Wisz, który operuje z użyciem robota medycznego da Vinci w Klinice w Leverkusen i jest koordynatorem podpisanego porozumienia.

W Leverkusen robot da Vinci jest wykorzystywany od kilku lat głównie w operacjach urologicznych i ginekologicznych. Tamtejsza klinika jest szpitalem specjalistycznym, posiadającym najwyższy poziom referencyjności.

Rzeszowski szpital chce kupić robota chirurgicznego da Vinci na przełomie 2017 i 2018 roku. Do tego momentu lekarze operatorzy, asystenci, anestezjolodzy, radiolodzy oraz pielęgniarki instrumentariuszki będą uczyć się w Leverkusen, jak wykonywać operacje przy udziale tego nowoczesnego urządzenia.

Więcej: biolog.pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post