Likwidacja NFZ już w 2018 r.

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
Asystentka

Likwidacja NFZ już w 2018 r.

Post autor: Asystentka »

Podczas"Forum Rynku Zdrowia" p.o. prezesa NFZ Andrzeja Jacyna wyraził obawy co do terminu likwidacji NFZ z dniem 1 stycznia 2018 roku. - Obawiam się, że ten termin może okazać się, z różnych powodów, trudny do dotrzymania - powiedział Jacyna.

Tymczasem Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że zmiana systemowa w tym zakresie nastąpi z dniem 1 stycznia 2018 roku. Aktualnie przygotowywany jest projekt ustawy likwidującej NFZ. Zostanie on przekazany do konsultacji publicznych w ciągu kilku tygodni.

Likwidacja NFZ
Narodowy Fundusz Zdrowia zostanie zlikwidowany 1 stycznia 2018 roku, czyli już po wprowadzeniu zakazu komercjalizacji publicznych szpitali, utworzeniu sieci szpitali i wprowadzeniu nowych zasad ich finansowania.

Minister zdrowia, planując harmonogram zmian w systemie opieki zdrowotnej, celowo rozdziela poszczególne etapy reformy. Pozwoli to na sprawne przejście z jednego systemu do drugiego, bez zbędnych obciążeń dla pacjentów i innych uczestników systemu.

Minister zdrowia jest w stałym kontakcie z pełniącym obowiązki prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Kolejne spotkanie, podczas którego zostaną poruszone zagadnienia związane z likwidacją Narodowego Funduszu Zdrowia odbędzie się w tym tygodniu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post