List prezesa Naczelnej Rady Aptekarskiej do Ministra Zdrowia

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
admin. med.

List prezesa Naczelnej Rady Aptekarskiej do Ministra Zdrowia

Post autor: admin. med. »

Kolejny list prezesa NRA do MZ
Grzegorz Kucharewicz, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej po raz kolejny zwraca się do ministra zdrowia ws. utrzymującej się tendencji do obniżania urzędowych cen zbytu refundowanych leków.
27 listopada 2015 r.

NRA poinformowała ministra zdrowia o stratach ponoszonych przez właścicieli aptek w wyniku przecen zapasów magazynowych w związku ze zmianami cen produktów leczniczych w wykazach refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych.

Wobec utrzymującej się tendencji do obniżania urzędowych cen zbytu refundowanych leków i wyrobów medycznych, stworzony został mechanizm w praktyce skazujący właścicieli aptek na ponoszenie strat związanych z wprowadzeniem nowych wykazów refundacyjnych. W 2012 r. straty te wyniosły łącznie 90 mln zł, a w 2013 r. - ponad 59 min zł – pisze Kucharewicz.

NRA prosi obecnego ministra zdrowia o informacje, jakie działania zamierza podjąć resort w celu zabezpieczenia właścicieli aptek przed negatywnymi konsekwencjami finansowymi spowodowanymi wymieniona sytuacją.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post